Elstartolt az Ünnepi Könyvhét!
Fotók: Trifonov Éva

Pénteken délután hivatalosan is elstartolt a 93. Ünnepi Könyvhét és 21. Gyermekkönyvnapok Nyíregyházán, a Korzó előtti téren. A programsorozatot Ugron Zsolna, József Attila-díjas írónő nyitotta meg. A résztvevőket dr. Ulrich Attila alpolgármester, Baracsi Endre, a megyei közgyűlés alelnöke, valamint Tomasovszki Anita, a könyvtár igazgatója köszöntötte.

 

A programok természetesen ma is folytatódnak. Fél kettőtől a hagyományok szerint folyóirat-bemutató lesz. A Szabolcs-szatmár-beregi Szemle, a Vörös Postakocsi és a Partium szerkesztői lépnek a közönség elé, délután három órától pedig Kulcsár Attila kötetbemutatója és vetítettképes előadása következik Nyíregyháza modern építészete 1945-2020 címmel.

Kapcsolódó galéria

Ünnep könyvhét megnyitó 2022