Élménypróba - 22 különleges akadály várta a nevezőket a sóstói erdőben

Az eredetileg tervezett május helyett ugyan szeptemberben, de ebben az évben is megrendezték Nyíregyházán a Decathlon Élménypróbát. Már a 10 órai rajt előtt sokan érkeztek az Erdei tornapályához, és nem unatkozhattak, mivel volt Gymstick, Zumba, Tai Qui, légtornász bemutató, de bemelegítést tartott Farkas Anett és Juharos Gábor is. 

- Igyekeztünk sok kiegészítő programról gondoskodni, hogy a résztvevők jól érezzék magukat. Nem versenyről van szó, az 5 km-es távot mindenki olyan tempóban teljesíti, ahogy akarja, minden befutó ugyanis érmet kap. 22 különleges akadállyal készültünk - mondta Pokrovenszki Gergely főszervező. 

Az akadályok között volt talicskatolás, emelkedő, pókháló, de az egyik helyen a Nyíregyháza Tigers amerikai futballistái, sőt Star Wars karakterek is várták a nevezőket. Az indulók között sok cég is volt, akik csapatépítő jelleggel vettek részt az Élménypróbán. A napot tombolasorsolás zárta, melynek fődíja egy roller volt.