Elhunyt Marosi Paula olimpiai és világbajnok tőrvívó
Elhunyt Marosi Paula olimpiai és világbajnok tőrvívó

Nyolcvanöt éves korában elhunyt Marosi Paula olimpiai és világbajnok tőrvívó.

 

Ötkarikás aranyát 1964-ben, Tokióban nyerte a válogatottal – a fegyvernemben ez az eddigi egyetlen olimpiai csapatgyőzelem –, majd négy évvel később, Mexikóvárosban egy ezüstöt is begyűjtött a magyar együttes tagjaként – emlékeztet a hazai sportági szövetség honlapja. Világbajnokságon szintén aranyat és ezüstöt szerzett a csapattal, 1962-ben Buenos Airesben, majd 1966-ban Moszkvában.

A vívást 1950-ben kezdte el a Bp. Haladásban, majd a Bp. Honvédba, később az Újpesti Dózsába igazolt. Igazi csapatember volt, technikás és megbízható versenyző, akire mindig számítani lehetett. 1972-ben fejezte be a vívást, ekkortól a belügyminisztériumban dolgozott gazdasági területen, emellett 1980-ig az Újpesti Dózsa elnökségi tagja is volt. A minisztériumból vonult nyugdíjba.

Marosi Paula a közelmúltban is rendszeresen látogatta olimpiai bajnok csapattársaival a hazai vívóversenyeket, a tavaly év végi, országos bajnokságon köszöntöttük 85. születésnapján – írja a hunfencing.hu.