Éjszakába nyúló dráma - nem jutott tovább a CEV Kupában a Fatum Nyíregyháza

Éjszakába nyúló dráma - nem jutott tovább a CEV Kupában a Fatum Nyíregyháza

Az első, 3-2-re megnyert mérkőzés után mindenki tudta, hogy nem vár könnyű meccs a visszavágón a Fatum Nyíregyházára a CEV Kupában a Mladost Zagreb ellen. Az első játszmában a horvátok már az elején komoly előnyt szereztek, és végül nyerték is a játékrészt. A második felvonás derekáig tartott a rövidzárlat, mely aztán az egész zágrábi kerületben kiverte a biztosítékot - szó szerint. Elment az áram, így amíg a szakemberek nem találták meg a hibát, nem folytatódhatott a találkozó. Végül bár 21-18-ra feljött a Nyíregyháza, ezt a szettet is a Mladost nyerte. A harmadik játszmában 7-7 után robbantott Hollósy László együttese, és végig kézben tartotta a játékrészt, így sikerült a szépítés. A negyedik szett végig izgalmasan alakult, hol a Nyíregyháza, hol a zágrábiak vezettek 1-2 ponttal, és 20-20-al indult a hajrá. A vége a Fatumé volt, óriási csatában 25-23-ra hozta a szettet a csapat, így ezúttal is jöhetett a döntő játszma. Itt 4-4 után meglépett a Mladost, a térfélcserénél három pont volt az előnyük, és végül 3-2-re megnyerték a meccset. Mivel az első találkozón a Nyíregyháza győzött ilyen arányban, így a maratoni meccs végén aranyszett döntött a továbbjutásról. Itt a mieink kezdtek jobban,  de 2-6 után felzárkóztak a hazaiak, sőt fordítottak is. 12-14-nél mégis a Fatumnak volt két labdája a továbbjutáshoz, de egyenlített a Mladost. Folytatódott a dráma, mely immár több mint 160 perce tartott. Háromszor a zágrábiaknak volt labdájuk, hogy befejezzék a párharcot, de ezt a Nyíregyháza hárította. Végül mégis a hazaiak örülhettek, így egy hatalmas meccs végén ők jutottak tovább. 

Mladost Zagreb - Fatum Nyíregyháza 3-2 (20, 22, -19, -23, 8) 

Aranyszett: 19-17

Nyíregyháza: G. Francesco 3, Varga 18, Lohman 6, Pilar 19, Lymareva 26, Pintér 10

Csere: Tóth F. (liberó), Szabó L. 1, Vasileva

vezetőedző: Hollósy László

A tudósítás szerzői jog védett, bármilyen továbbközléshez a szerző engedélye szükséges!