Egyre több a bírósági közvetítés iránti kérelem - A kérelmek többsége családjogi jellegű

Egyre több a bírósági közvetítés iránti kérelem - A kérelmek többsége családjogi jellegű
Egyre több a bírósági közvetítés iránti kérelem

A Nyíregyházi Törvényszéken 2019. első félévében a mediációs ügyek száma növekedésnek indult, jelentős számban érkeztek bírósági közvetítés iránti kérelmek, 2019. június 30-ig 41 db.  A kérelmek többsége főként családjogi jellegű, azonban gazdasági és munkaügyi perekben sem ritka a bírósági közvetítés.  Az ügyek többsége 2019. június 30-ig befejezésre került, 9 esetben az ügyfelek a vitájukat közös megegyezésen alapuló megállapodással, békés úton zárták le.

A közvetítés célja, hogy a bíróság előtt lévő vitás ügyben érintett felek megállapodással rendezzék a jogvitát és egyben feloldják a mögötte húzódó konfliktust is. Ebben segíti őket a bírósági közvetítő.  A közvetítői eljárás gyors, akár hetek alatt lezajlik, további előnye, hogy az eljárás ingyenes.

 

Sterné dr. Deák Andrea

sajtószóvivő