Egy új bölcsőde alapkövét rakják le Oroson

A Nyíregyházi Egyházmegye 2024. január 29-én, 14.00 órától az új görögkatolikus bölcsőde alapkövét rakják le Oroson. 

A Nyíregyházi Egyházmegye két helyszínen, Rakamazon és Nyíregyháza-Oroson új, egyenként 48 férőhelyes bölcsődei épület építésébe kezd az RRF-1.1.2-21-2021-00003 kódszámú projekt keretében. A megvalósításhoz 1,44 milliárd forint vissza nem térítendő támogatási összeget állapítottak meg az Európai Unió és Magyarország Kormánya társfinanszírozásában.

Nyíregyháza város területén hiánypótló a beruházás, hiszen ezen a településen ez a bölcsőde jelenti elsőként a görögkatolikus vallású szülők számára a lehetőséget, hogy kisgyermekeiket olyan intézménybe tudják adni, ahol a görögkatolikus vallás és hagyományok tisztelete a mindennapi élet része.

Helyszín:

4551 Nyíregyháza-Oros, Vezér utca 19. (11115/2 hrsz)

Program: 14.00

ALAPKŐ MEGÁLDÁSA

Vezeti: Szocska A. Ábel-megyéspüspök, Nyíregyházi Egyházmegye 14.20

ÜNNEPI BESZÉD

Szabó Tünde-országgyűlési képviselő 14.30

ÜNNEPI BESZÉD

Kovács Ferenc-polgármester, Nyíregyháza

Kapcsolódó galéria

Görögkatolikus bölcsőde alapkő letétele Oroson 2024