Egy óra sem kellett a tartalékos Újpest legyőzéséhez - Simán nyertek a röplabdások

Az Újpest ellen lépett pályára a Fatum Nyíregyháza a női röplabda Extraligában. A vendégeknél több játékos, és a szakmai stáb néhány tagja is megfertőződött a koronavírussal, így mindössze hat játékossal érkeztek a lilák Nyíregyházára.

 Az első szettben blokkban nagy volt a különbség a két csapat között, a mieink sok pontot szereztek sáncot követően, és magabiztosan nyerték a játszmát alig több mint negyedóra alatt.

 A második felvonásra is megmaradt a mieink lendülete,  8-1-el indított a csapat. A folytatásban is nagy volt a különbség, 19-7-nél másodszor is időt kért az Újpest, de végül simán nyerte ezt a szettet is a Fatum Nyíregyháza az első játszmalabdáját értékesítve.

 A harmadik játékrész is hazai pontokkal indult, és a kérdés csak az volt, mennyi idő kell a Fatumnak a meccs megnyeréséhez. Végül egy óra kellett, a Nyíregyháza simán nyert a tartalékos UTE ellen. 

Fatum Nyíregyháza – UTE 3-0 ( 12, 10, 10)

Nyíregyháza: G. Francesco, Fuchs, Ortiz, Lászlop, Vasiljeva, Inneh-Varga 

Csere: Tóth F., Tóth D.(liberók)

vezetőedző: Németh Szabolcs