Égnek a mécsesek a meg nem született magzatok és a korán elhunyt csecsemők emlékművénél
Fotók: Trifonov Éva

Szinte minden nő álma, hogy egyszer anya lehessen. Mikor az ember pozitív teszttel a kezében beleéli magát, hogy ez sikerült is, úgy érzi, övé a világ. De van, hogy a mérhetetlen boldogságot kegyetlen szomorúság követi…

 

Tavaly Mindenszentek óta több éves előkészítő munka után a meg nem született magzatok és a korán elhunyt csecsemők hozzátartozói méltó helyen róhatják le kegyeletüket szeretteikre emlékezve Nyíregyházán. Az országban csak néhány hasonló emlékmű, emlékhely létezik – a nyíregyházi az Északi Temetőben, a Korányi úti ravatalozó szomszédságában kapott helyett. A mintegy másfél mázsás carrarai márványszobrot, amely egy angyalszárnyak között fekvő kisdedet ábrázol, már szombaton több tucat virág, és mécses díszített… Az emlékezés lángjai most értük, a meg nem született magzatokért és korán elhunyt gyermekekért is égnek…

Kapcsolódó galéria

Az emlékezés virágai