Egészséges reggeli a Sportcentrumtól – Nem csak finom, egészséges is!

Még nem reggelizett? Akkor tojásra fel! Kőhalmi Orsolya táplálkozási tanácsadó egy igazán izgalmas, finom és gyorsan elkészíthető tojásmuffinreceptet ajánl a Nyíregyházi Napló olvasóinak az „Eddz együtt a Nyíregyházi Sportcentrum edzőivel!” so­rozat keretein belül. Nem csak finom, egészséges is! (Megjelent a Nyíregyházi Napló online kiadásának március 31-ei számában.)

Zöldséges tojásmuffin (1 adag)

Hozzávalók: 2 nagy tojás, 4 evőkanál zabpehely, zöldségek (paprika, hagyma, cukkini), egy kevés reszelt sajt, só, bors, muffinpapír/szilikon forma.

Elkészítése: Felverjük a tojásokat, hozzáadjuk a 4 evőkanál zabpelyhet, a zöldségeket felaprítva és a reszelt sajtot. Fűszerezzük egy kis sóval és borssal, majd beleöntjük a muffinformába a masszát. Végül 180 fokon 20 percig sütjük, amíg meg nem pirul.

Jó étvágyat kívánunk hozzá!