Edzőmeccs Szlovéniában - vereséget szenvedett a Szpari a Kopertől

Edzőmeccs Szlovéniában - vereséget szenvedett a Szpari a Kopertől

Egy nappal az érkezés után már felkészülési mérkőzést játszott Szlovéniában a Nyíregyháza Spartacus.

A csapat a szlovén első ligában szereplő FC Koper ellen lépett pályára. A Koper 2010-ben megnyerte hazája bajnokságát, kétszer volt kupagyőztes, és több alkalommal szerepelt nemzetközi kupameccseken. A találkozó eleje kiegyenlített játékot hozott, a 13. percben viszont Jova bravúrosan hárított egy szlovén próbálkozást. A 15. percben megszerezte a vezetést a Koper, egy jobbról érkező beadás után Solaja fejelt pontosan, 1-0. A 30. percben Kártik ívelte középre a labdát, Rezest ellökték a 16-oson belül, a játékvezető azonban nem adta meg a jogosnak tűnő büntetőt. A másik oldalon egy eladott labda után kontrázhatott a szolvén csapat, Jova Levente nagyot védett. A 39. percben Fodor indítása után Papp lőtt laposan, mellé ment a labda. Egy perccel később viszont egy újabb eladott labda után büntetett a Koper, Solaja volt ismét eredményes, 2-0. Az első félidőben több gól nem esett. A második játékrész rosszul indult, egy megpattanó lövés után megszerezte harmadik gólját az ellenfél, Galesic volt eredményes a 47. percben. A Szpari részéről egy lövés kerülte el a kaput, majd egy szabadrúgást hárított a Koper kapusa, a 68. percben viszont ismét a szlovén gárda lőtt gólt Gajsek révén, 4-0. Hat perccel később jó helyről szabadrúgáshoz jutott a Koper, és Stromajer pontosan célzott, 5-0.  Mindent megtettek a szépítésért a mieink, Tóth B. fejesét a léc alól tolta ki a kapus, majd a szöglet utáni lövést követően elkerülte a labda a kaput. A 87. percben Starosta veszélyeztetett egy lövéssel, de nem született gól, így az eredmény nem változott. 

FC Koper (szlovén) - Nyíregyháza Spartacus 5-0 (2-0)

Nyíregyháza: Jova – Svedyuk (Tóth Á. 65.), Fodor (Szekszárdi 65.), Pejovic (Ötvös 65.), Farkas (Gulyás 65.), Papp M.(Motkó 65.), Polényi (Starosta 65.), Rezes (Végső 65.), Kártik (Cenaj 60.), Kovác (Kovács N. 60.), Hornyák (Tóth B.60.)

vezetőedző: Zoran Spisljak