Drámával indult a Rally EB - Lukasz Habaj hibázott a kvalifikáción, és összetört az autója

Drámával indult a Rally EB - Lukasz Habaj hibázott a kvalifikáción, és összetört az autója

A kvalifikációval elkezdődött a Rally Hungary, az Európa-bajnokság zárófutama. A leggyorsabb a brit Chris Ingram volt, megelőzve a szintén a bajnoki címért harcoló orosz Alexey Lukyanukot. A pontverseny élmezőnyéhez tartozó lengyel Lukasz Habaj viszont rontott, és nagyon összetört az autója, így kérdéses, folytathatja-e a versenyt.

Egy magyar sikernek is örülhettünk, Herczig Norbert a negyedik leggyorsabb volt, Vincze Ferenc pedig az ötödik. 

- Már a szabadedzéseken nagyon jól ment az autó, és a kavalifikáción is remek időt sikerült elérni. Csak pár tized választ el az első helyezettől, ez optimizmussal tölt el. Az eső miatt nincs kérdés, hogy milyen gumit használunk majd, a vizes abroncs lehet csak a megoldás, ezt is sikerült szerencsére tesztelni - mondta Herczig Norbert. 

18 órától rajt a Kossuth téren, 19 órától pedig a Rabócsiringen egy látványos versennyel folytatódik az EB. 

fotó:duen.hu