Drámai csatában nyertek a Sportcentrum kézis lányai a Kazincbarcika ellen

Drámai csatában nyertek a Sportcentrum kézis lányai a Kazincbarcika ellen

Nagy iramban kezdődött a Nyíregyházi Sportcentrum leány serdülő kézilabda csapatának bajnokija Kazincbarcikán. A hazaiak kezdték meg a gólgyártást, amire a Nyíregyháza rögtön három góllal válaszolt. Akadozott a nyírségiek védekezése, nem találták a barcikaiak lendületes betöréseik ellenszerét. A mérkőzés 9. percében a vendéglátók kezébe került az irányítás, innen lett igazán izgalmas a mérkőzés. Nehezítette a Sportcentrum helyzetét az egyik kulcsjátékos kiesése sérülés miatt, illetve három kiállítás is. Az első játékrészt három gólos hátránnyal zárta a Nyíregyháza. A folytatásban új erőre kapott a Sportcentrum, további két emberhátrányt védekeztek ki, sőt emberhátrányból kétszer is a vendéglátók kapujába találtak. A hajrában a nyíregyházi csapat ötször, míg a barcikaiak csupán kétszer rezgették meg az ellenfél hálóját. A Nyíregyházi Sportcentrum lányai küzdeni tudásukról tettek óriási tanúbizonyságot. Dicséret illeti az egész csapatot, de legfőképpen Kostyó Pannit, aki védekezésben és támadásban is extrát nyújtott.

Kazincbarcikai KSE – Nyíregyházi Sportcentrum 23-26 (16-13)

Az NYSC gólszerzői: Makkai 3, Kostyó 13, Pap 8, Gergely 2, Barzó, Fehér L., Fehér V.,Tomasovszki, Losonczi, Lengyel, Dudás, Várkondi, Szegedi.