Dr. Kovács Ferenc: „folytatjuk az iskolai tornaterem-felújítási programunkat”

Dr. Kovács Ferenc: „folytatjuk az iskolai tornaterem-felújítási programunkat”

Újabb jó hírt osztott meg Dr. Kovács Ferenc polgármester a közösségi oldalán, egy nyertes projekt segítségével folytatódik az iskolai tornaterem-felújítási program a város intézményeiben.

Ahogy a polgármester fogalmazott bejegyzésében: – A Magyar Kézilabda Szövetség Országos Tornaterem Felújítási Programja keretében sikeresen pályázott az önkormányzat, így a nemrégiben az Arany és a Vasvári gimnázium udvarán megépített 2 szabadtéri kézilabdapálya mellett ezúttal 3 tornaterem felújítása valósulhat meg. Az egyik Sóstóhegyen, az Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium Szabó Lőrinc Tagintézményében, a másik Oroson, a Bem József Általános Iskola Herman Ottó Tagintézményében, a harmadik pedig Borbányán, a Móra Ferenc Általános Iskola Petőfi Sándor Tagintézményében, összesen közel 185 millió forintos finanszírozással. A munkaterületek átadása július 27-én megtörtént, a kivitelezés határideje 90 nap. Mindhárom helyszínen lengőszerkezetes sportparketta burkolatot készítenek, valamint számos energetikai fejlesztés is megvalósul, így novembertől modern körülmények között sportolhatnak az intézmények tanulói. Ez egy következő, fontos lépéssorozat abban az évekkel ezelőtt elkezdett programban, melynek részeként a biztonságos mozgás feltételeit teremtik meg a korábban elhanyagolt pályákon a gyermekek részére. Ez fontos egyrészt az egészségmegőrzés jegyében, de egyben az iskolák modernizációja is folytatódik a felújítással.