Döntetlen az Ajka ellen

Nyíregyháza Spartacus - Ajka 1-1 (1-1)

Sényő 700 néző

Jv: Rúsz Márton( Punyi Gyula, Sinkovicz Dániel)

Nyíregyháza: Nagy S. - Szokol (Gresó 72.), Baki, Papucsek, Gengeliczki (Deutsch a szünetben), Jánvári - Csősz (Sigér a szünetben), Márkus - Pataki (Farkas B. 72.), Adamcsek (Kovács Á. 80.), Novák
vezetőedző: Huszák Géza

Ajka: Horváth - Kovács N., Szűcs, Jagodics, Tar , Tóth G., Csizmadia,  Doncsecz( Görgényi 64.), Sejben(Berzsenyi 64.), Kenderes, Gaál (Molnár 82.)
vezetőedző: Kis Károly

1. perc Az Ajka kezdte a találkozót.
5. perc Szép jobb oldali akció végén szögletre mentettek a vendégek. A sarokrúgás után Novák fejelt fölé.
9. perc Csősz kapott sárga lapot.
12.perc Jánvári beívelése után Baki fejelt centikkel fölé.
16. perc GÓÓÓÓL! Vezet a Szpari. Novák Csanád lépett ki a jobb oldalon, majd nagy erővel kilőtte a hosszú felső sarkot, 1-0.
20. perc Adamcsek passzolt a bal oldalon Márkushoz, aki fölé lőtt 18 méterről.
26. perc Gaál csapott le egy hátratett labdára, ziccerben mehetett, de mellé lőtt.
28. perc Pataki kapott jó labdát Adamcsektől, de Tóth nagyot mentett az utolsó pillanatban.
32. perc Nagy helyzet, Csizmadia ment el a jobb oldlaon, beadása után Gaál a felső lécet találta el.
35. perc Gaál lőtt jobbról az ötös sarkáról, Nagy S. bravúrral védett.
44. perc Gól, egyenlített a vendég csapat, Kovács jobb oldali beadása után a középen érkező Gaál fejelt a kapuba, 1-1.
45. perc Hazai beadás után Baki fejesét a léc alól tolta ki a kapus. A játékvezető a szögletre már nem adott időt. A reklamáló Papucsek sárgát kapott.
Vége az első félidőnek, 1-1 az állás.

49. perc Adamcsek jobbról adta be a labdát, Novák lőtt, Horváth védett.
57. perc Márkus ívelte be a labdát, Novák szorongatott helyzetben fejelt alig mellé.
58. perc Novák beadása után Pataki átlépte a labdát, Adamcsek lövése szögletre pattant, nagy helyzet volt.
60. perc Pataki kapott középen jó labdát, de a játékvezető kezezést látott.
61. perc Tűzijáték a vendég kapu előtt, Márkus fejesét tolta ki a kapus végül.
65. perc Tar kapott sárga lapot.
83. perc Márkus lőtt 26 méterről laposan, védett a vendégek kapusa.
86. perc Deutsch kapott sárga lapot.
87. perc Gresó és Kenderes is sárga lapot kapott.
90. perc Novák is sárgát kapott.
92. perc Kovács lőtt közelről, kipattant a labda.
93. Sigér lövése pattant mellé. Kis Károly kapott reklamálásért sárgát.
Vége a mérkőzésnek, 1-1 a végeredmény.

Huszák Géza: - Ismét tompán kezdtünk, aminek meg kell keresni az okát. Több játékosomból hiányzott a gyorsaság, ezért a szünetben mindenképp cserélni akartunk, de előtte egyenlített az Ajka. A második félidőben próbáltuk megszerezni a győztes gőlt, sajnos nem sikerült.

Kis Károly: - A kapott gól után nagy erőket mozgósítottunk az egyenlítés érdekében, és ez lélektanilag jókor sikerült. Úgy érzem igazságos eredmény született, mert mindkét csapatnak voltak helyzetei, a hazaiak főleg fejjátékban erősek. Értékes pontot szereztünk a Nyíregyháza vendégeként.