Döntetlen – edzőmeccset játszott a Szpari

Döntetlen – edzőmeccset játszott a Szpari
Balmazújvárosban játszotta második felkészülési mérkőzését a Nyíregyháza Spartacus.

Egyik együttes sem pihent a héten, a Szpari szakmai stábja két edzést tartott pénteken is. Ezúttal is érkezett két próbajátékos, Tomic és Kovacevic személyében. Mindketten belső védők, és a kezdőben kaptak helyet.

Balmazújváros–Nyíregyháza Spartacus 1–1 (1–1)

Nyíregyháza (1. félidő): Balogh – Szokol, Tomic, Kovacevic, Bosnjak – Arziani, Zofcák, Kostic, Pekár, Pákolicz – Halenár

Nyíregyháza (2. félidő): Balogh (Hrabina 65. p) – Szokol, Tomic, Kovacevic (Nagy 65. p), Rubus, Törtei – Abdouraman, Fodor, Koller – Seydi, Dartsimelia

Vezetőedző: Mátyus János

A Szpari gyorsan vezetést szerzett, mindössze 7 perc telt el a találkozóból, amikor Igor Zofcák került nagy helyzetbe, de önzetlenül továbbtette még a labdát Juraj Halenárhoz, aki a kapuba lőtt, 0–1. A folytatásban is a Nyíregyháza irányította a mérkőzést, voltak ígéretes támadásai a csapatnak. A 33. percben viszont egy fejessel egyenlítettek a hazaiak. Szöglet után Mijatovic maradt teljesen egyedül, és a kapuba bólintott. Az első félidő hajrájában Zoran Kostic előtt adódott nagy lehetőség, de a kapusba lőtte a labdát, így a szünetben maradt az 1–1. Fordulás után Seydi lőtt kapura 20 méterről, de fölé szállt a labdája. A játékrész első felében főként mezőnyjáték folyt. Később mindkét csapat előtt adódott helyzet, a Szpari részéről Koller Krisztián veszélyeztetett, míg a hazai próbálkozásokat Hrabina Alex hatástalanította. Gól nem született a második félidőben, így a Nyíregyháza második edzőmérkőzése döntetlennel ért véget. Az együttes egy hét múlva a Debrecennel játszik.

D. L.