Diáksportolók köszöntése - jól szerepeltek a megye fiataljai a diákolimpián

Diáksportolók köszöntése - jól szerepeltek a megye fiataljai a diákolimpián

A Magyar Diáksport Szövetség a 2018/2019. tanévben immár 32. alkalommal hirdette meg az ország valamennyi általános és középiskolájában a Diákolimpia eseménysorozatát. A  tehetséggondozás területén is kiemelkedő jelentőségű versenyrendszerben mintegy 280 000 tanuló vesz részt a 6 és 18 év közötti korosztályban, 18 sportágban, nemenként hat korcsoportban. A megyei tanulók jó eredményeket értek el a közelmúltban, őket köszöntötték a Megyeházán. 

- Vannak olyan sportágak, melyekben rendszeresen jól szerepelnek a megyei diákok. Ilyen a röplabda, az atlétika és az úszás is, és most is több dobogós helyet szereztek. A tavalyi évben hagyomány volt, hogy köszöntjük őket, ez az első alkalom 2019-ben, de biztos vagyok abban, hogy nem az utolsó - mondta Baracsi Endre, a Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület elnöke. 

A diákok közül a Vasvári Pál Gimnázium atlétái és röplabásai is jól szerepeltek. Utóbbi csapat második lett. 

- Tavaly megnyertük a Diákolimpiát, de sok helyen változott az együttes, és teljesen új csapatot kellett építeni. Így is volt esélyünk a győzelemre, de végül ezüstérmesek lettünk - mondta Szekér Lászlóné edző. 

Eredmények: 

ASZTALITENISZ

I-II. korcsoport fiú 
7. Erdei Balázs Nyíregyházi Apáczai Csere János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

I-II. korcsoport fiú csapat
8. Dr Kozma Pál Általános Iskola Szabolcsbákai Tagiskolája

I-II. korcsoport leány csapat
8. Túróczy Zoltán Evangélikus Óvoda és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 

III-IV. korcsoport leány
7. Túróczy Zoltán Evangélikus Óvoda és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 

III-IV. korcsoport fiú csapat
1.Jókai Mór Református Általános Iskola (Hok Bence, Hok János és Takács Tibor)

III-IV. korcsoport leány ,A’ kategória
3. Hanustyák Fanni Apagyi Zrínyi Ilona Általános Iskola

V-VI. korcsoport leány ,A’ kategória
4. Laskai Írisz Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium


ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA® ÜGYESSÉGI ÉS VÁLTÓFUTÓ CSAPATBAJNOKSÁG ORSZÁGOS DÖNTŐ 
III-IV. KORCSOPORT 2018. október 20.


MAGASUGRÁS FIÚ – III-IV. KCS
2. Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Ált. Isk. és Kollégium 1,5025 
Lőw Gábor 2005 1,53 
Halmos Balázs 2004 1,53 
Hamed Mohmoud Omar 2004 1,50 
Kovács Martin 2004 1,45 
Polom Miklós 2005 1,40

TÁVOLUGRÁS FIÚ – III-IV. KCS.
9. Tiszavasvári Általános Iskola 4,8650 
Zsoldos Máté 2004 4,98 5,22 5,23 5,23 +1,8 
Molnár Zoltán 2004 4,71 4,94 5,01 5,01 +0,5 
Simon Zoltán 2004 4,80 4,58 x 4,80 -0,1 
Karalyos Roland 2004 4,31 4,40 4,42 4,42 +1,7 
Bárány Zsombor 2004 4,28 3,89 4,21 4,28 +0,7

SÚLYLÖKÉS FIÚ – III-IV. KCS.
5. Nyírbogdány, Kazinczy Ferenc Baptista Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 10,5800 
Tóth Imre 2004 10,94 10,81 10,88 10,94 
Nagy Máté 2004 9,82 10,89 10,45 10,89 
Szanyi Dávid János 2004 10,37 10,26 10,23 10,37 
Tóth Szabolcs 2004 9,12 9,63 10,12 10,12 
Hajdu Roland 2004 8,93 9,11 9,02 9,11

7. Tiszavasvári, Tiszavasvári Általános Iskola 10,3050 
Molnár Zoltán 2004 11,12 11,10 11,55 11,55 
Győre Olivér János 2004 10,69 9,53 9,91 10,69 
Simon Zoltán 2004 10,19 9,91 9,45 10,19 
Zsoldos Máté 2004 8,07 8,79 8,71 8,79
Bárány Zsombor 2004 8,77 7,93 8,57 8,77

9. Nyíregyházi Móra Ferenc Általános Iskola Petőfi Sándor Tagintézménye 9,6350 
Poczkodi László 2005 9,61 8,98 10,02 10,02 
Járosi Richárd 2004 9,70 9,68 9,38 9,70 
Cserna Álmos Ákos 2005 9,11 9,19 9,54 9,54 
Faur Milán 2005 9,28 8,77 8,31 9,28
Pócsi Bence 2004 8,10 8,20 8,18 8,20

KISLABDA FIÚ – III-IV. KCS.
9. Tiszavasvári, Tiszavasvári Általános Iskola 53,4400 
Rozgonyi Márk 2005 51,61 56,23 50,35 56,23 
Zsoldos Máté 2004 45,59 42,28 53,75 53,75 
Simon Zoltán 2004 53,55 52,37 52,07 53,55 
Győre Olivér János 2004 49,43 50,23 49,25 50,23 
Molnár Zoltán 2004 47,43 49,58 47,24 49,58


10x200 m vegyes váltó (5 leány - 5 fiú)
7. Nyíregyházi AranyJános Gimn. Ált. Isk. és Kollégium 4:40,04 
Hell Szófia 2004 
Fegyver Kristóf 2004 
Magyar Fruzsina 2004 
Dajka Péter 2004 
Kovács Karina 2004 
Dajka Balázs 2004 
Jobbágy Lara 2005 
Görbedi Attila 2004 
Buzga Beatrix 2004 
Erdész Marcell 2004

13. Tiszavasvári, Tiszavasvári Ált. Isk. 4:51,18 
Petruska Dóra 2005 
Rozgonyi Márk 2005 
Kecskés Kira Villő 2005 
Kiss-Becsy Balázs 2004 
Magyar Bogláska 2005 
Molnár Zoltán 2004 
LakatosPetra 2005 
Simon Zoltán 2004 
Gáll Gréta 2005 
Zsoldos Máté 2004


TÁVOLUGRÁS LEÁNY – III-IV. KCS.
11. Tiszavasvári, Tiszavasvári Általános Iskola 4,3875 
Petruska Dóra 2005 4,63 x x 4,63 +0,4 
Gáll Gréta 2005 4,44 4,47 4,47 4,47 0,0 
Kecskés Kipp Villő 2005 4,24 4,13 4,09 4,24 +0,5 
Lakatos Petra 2005 4,10 4,21 3,98 4,21 +1,7 
Szécsi Dorka Etelka 2005 4,02 x x 4,02 +1,1

KISLABDAHAJÍTÁS LEÁNY – III-IV. KCS.
11. Tiszavasvári, Tiszavasvári Általános Iskola 45,0225 
Lakatos Petra 2005 45,27 47,44 49,75 49,75 
Petruska Dóra 2005 36,36 42,90 43,84 43,84 
Balázs Helga 2004 42,62 43,44 40,86 43,44 
Gáll Gréta 2005 43,06 41,21 43,01 43,06 
Magyar Boglárka 2005 41,53 39,75 43,02 43,02


ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA® ÜGYESSÉGI ÉS VÁLTÓFUTÓ CSAPATBAJNOKSÁG ORSZÁGOS DÖNTŐ V-VI. KORCSOPORT 2018. október 21.

TÁVOLUGRÁS FIÚ – V-VI. KCS
3. Nyíregyháza, Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium 5,8675 
Ntumovzak Sebastian 2001 5,65 6,08 5,90 6,08 +1,0 
Révész Zsolt 2002 6,02 x 5,78 6,02 +0,4 
Sass Ádám 2003 5,73 5,55 5,53 5,73 +0,5
Szekfű- Zsadány Valter 2001 5,44 5,64 5,59 5,64 +0,9 
Juhász Márk József 2002 4,86 5,09 5,08 5,09 +0,1


SÚLYLÖKÉS FIÚ – V-VI. KCS
3. Nyíregyháza, Nyíregyházi SZC Vásárhelyi Pál Építőipari és Környezetvédelmi- Vízügyi Szakgimnáziuma 11,5350 
Tóth Balázs 2000 13,44 15,17 14,22 15,17 
Szép Bence Attila 1999 9,39 11,48 9,51 11,48 
Ferencz Márton Benedek 2000 10,08 10,72 9,73 10,72 
Szűcs Máté 1999 8,49 8,56 8,77 8,77 
Frank Zoltán 2002 8,27 7,81 7,98 8,27

DISZKOSZVETÉS FIÚ – V-VI. KCS
6. Nyíregyháza, Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma 30,7275 
Sipos Adrián László 2000 x 36,68 39,49 39,49 
Földesi Attila 1999 26,37 x 30,89 30,89 
Tóth Krisztián 2000 27,40 26,65 x 27,40 
Sipos Béla 2001 24,51 25,13 24,28 25,13

7. Nyíregyháza, Nyíregyházi SZC Vásárhelyi Pál Építőipari és Környezetvédelmi- Vízügyi Szakgimnáziuma 28,3275 
Tóth Balázs 2000 37,00 x 36,90 37,00 
Ferencz Márton Benedek 2000 30,27 31,97 31,00 31,97 
Szűcs Máté 1999 22,75 22,38 24,01 24,01 
Frank Zoltán 2002 19,48 20,33 x 20,33 
Szép Bence Attila 1999 17,16 14,42 14,35 17,16

TÁVOLUGRÁS LEÁNY – V-VI. KCS
6. Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium 4,6175
 Lipécz Lívia 2003 4,77 4,42 4,35 4,77 +0,6 
Gyüre Emese 2004 4,77 4,71 4,63 4,77 +0,5 
Pető Réka 2001 4,69 4,52 4,18 4,69 +0,7 
Pottók Orsolya 2001 4,24 4,22 4,14 4,24 +0,9 
Szőgyényi Réka 2003 4,19 3,98 3,95 4,19 +1,3

SÚLYLÖKÉS LEÁNY – V-VI. KCS
8. Nyíregyháza, Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium 8,4675 
Zsiga Andrea Kinga 2000 x 10,64 10,87 10,87 
Magyar Dóra 2001 7,41 7,76 7,59 7,76 
Zsiga Boglárka 2003 6,56 7,27 7,72 7,72 
Kiss Virág 2002 7,14 7,29 7,52 7,52 
Seres Vivien 2002 7,29 x 7,05 7,29
DISZKOSZVETÉS LEÁNY – V-VI. KCS.
1. Nyíregyháza, Vasvári Pál 29,5125 
Zsiga Andrea Kinga 2000 38,02 x 38,05 38,05 
Kiss Virág 2002 29,11 28,63 28,11 29,11 
Zsiga Boglárka 2003 26,35 22,39 20,95 26,35 
Seres Vivien 2002 23,92 24,54 23,91 24,54 
Magyar Dóra 2001 21,35 23,95 x 23,95

9. Nyíregyháza, Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós 20,8925 
Veréb Alexandra 1999 26,91 27,06 24,62 27,06 
Kozák Bettina 2000 20,60 21,14 19,54 21,14 
Gemzsi Szabina 1999 18,04 18,90 18,71 18,90 V
eres Éva Zsófia 2001 15,37 14,86 16,47 16,47 
Bányász Debóra 1999 x x x NM

SVÉDVÁLTÓ LEÁNY - V-VI. KCS.
8. Nyíregyháza, Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium 2:28,59 
Viski Fanni 2003 
Szojka Dorina 2002 
Behon Réka 2000 
Botos Boglárka 2000

4x800 M LEÁNY - V-VI. KCS
6. Nyíregyháza, Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium 10:56,60 
Málykúti Pálma 2003 
Szedlácsek Csenge 2003 
Orosz Petra 2002 
Rádai Liliána Réka 2003

DUATLON

III. korcsoport fiú 

11. Bíró Dániel Csenger Makovecz Imre Általános Iskola és AMI

IV. korcsoport fiú 

9. Szögyényi Ádám Nyíregyháza Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
26. Viski Bence Csenger Makovecz Imre Általános Iskola és AMI

IV. korcsoport leány

4. Papp Evelin Csenger Makovecz Imre Általános Iskola és AMI
23. Papp Vivien Csenger Makovecz Imre Általános Iskola és AMI
24. Juhász Virág Csenger Makovecz Imre Általános Iskola és AMI

IV. korcsoport leány csapat
3.Makovecz Imre Általános Iskola és AMI 
(Papp Evelin, Papp Vivien, Juhász Virág)

V. korcsoport leány 

5. Garai Graciána Csenge Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium
10. Mélykuti Pálma Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium
12. Szedlácsek Csenge Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium
15. Rádai Liliána Réka Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium
16. Viski Fanni Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium

V. korcsoport leány csapat
3. Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium
(Mélykuti Pálma, Szedlácsek Csenge, Rádai Liliána Réka, Viski Fanni)

V. korcsoport fiú

25. Maródy Levente Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium
26. Palkovics András Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium

VI. korcsoport leány 

8. Csonka Fanni Nyíregyházi Arany János Gimnázium és Általános Iskola


KÉZILABDA

V-VI. korcsoport fiú 
6. Nyíregyháza, Nyíregyházi Arany János Gimnázium és Általános Iskola és Kollégium
Losonczi Péter, Horváth Bendegúz, Szabó Krisztián Dávid, Dolgos Bence László, Fórizs Roland, Kántor Alex, Vitkai László, Csilik Róbert, Barkó Csaba Dávid, Kis Erik Andrásevics, Balogh Bence Gábor, Baráth Gergely, Bak Dávid


LABDARÚGÁS

Futsal IV. korcsoport
3.  Kisvárda Somogyi Rezső Általános Iskola
Jene Gábor, Jóbi Vencel, Tintér István, Gricu Szerhij, Kozel Maxim, Bokor Márk, Khudan Yevhenii, Kótai Dávid, Pataki István, Kótai Sándor

Futsal V-VI. korcsoport
17. Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium
Chriszt Péter, Czeglédi Péter, Krajnyák Zsolt, László Attila Balázs, Listván Dominik Benjámin, Pápa Sándor, Petró Martin, Szabó Bálint, Viszokai Krisztofer, Méhész Benjamin László

RÖPLABDA

V-VI. korcsoport leány
2. Nyíregyháza Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium
Benkő Noémi, Fejérvári Panna Flóra, Kis Bianka, Kujbus Fanni, Molnár Petra, Móré Gréta, Nácsa Kornélia, Pap Dorka, Rufin-Martinez Natali, Simon Nelli, Szabó Lili, Szilágyi Csenge


ÚSZÁS


50 m fiú gyorsúszás I. korcsoport
13. Keczán Noel Alexander Nyíregyházi Arany János Gimnázium Általános Iskola

50 m fiú mellúszás I. korcsoport
9. Lengyel Zalán Nyíregyházi Apáczai Csere János Általános Iskola

50 m fiú hátúszás  I. korcsoport
7. Keczán Noel Alexander Nyíregyházi Arany János Gimnázium Általános Iskola

50 m leány hátúszás I. korcsoport
18. Kerékgyártó Panna Újfehértói Református Általános Iskola

50m fiú gyorsúszás II. korcsoport
8. Antal Dávid Nyírbátori Magyar-Angol Kééttannyelvű Általános Iskola

50m leány gyorsúszás II. korcsoport
18. Bencsik Réka Báthory Anna Református Általános Iskola,Nyírbátor

50m fiú mellúszás II. korcsoport
5. Bégányi Ábel Báthory Anna Református Iskola, Nyírbátor

50m leány mellúszás II. korcsoport
16. Bencsik Réka Báthory Anna Református Általános Iskola

50m fiú hátúszás II. korcsoport
12. Antal Dávid Nyírbátori Magyar-Angol Kéttannyelvű Általános Iskola

50m leány hátúszás II. korcsoport
20. Barnai Nikoletta Báthory Anna Református Általános Iskola

4x50m fiú gyorsváltó II. korcsoport
11. Báthory Anna Református Általános Iskola ( Bégány Ábel, Trefán Huba, Vasvári Kende, Márton Zalán)

4x50m leány gyorsváltó II.korcsoport
11. Báthory Anna Református Általános Iskola(Barnai Nikoletta,Bereznyák Sára, Prokob Réka, Bencsik Réka)

100m fiú gyorsúszás III. korcsoport
15. Széles Zoltán Vásárosnaményi Eötvös József Általános Iskola és AMI

100m leány gyorsúszás III. korcsoport
2. Asztalos Tamara Ibrányi Árpád Fejedelem Általános Iskola

100m fiú mellúszás III. korcsoport
9. Hermanovszki Márk Nyírbátori Magyar-Angol Kéttannyelvű Általános Iskola

100m leány mellúszás III.korcsoport
1. Asztalos Tamara Ibrányi Árpád Fejedelem Általános Iskola

100m fiú hátúszás III. korcsoport
11. Lukács Levente Ibrányi Árpád Fejedelem Általános Iskola

100m leány hátúszás III. korcsoport
9. Grózinger Panna Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda

4x50 m fiú gyorsváltó III. korcsoport
17. Ibrányi Árpád Fejedelem Általános Iskola ( Baranyi Bence, Havaly Róbert, Lukács Levente, Kormány László)

4x50m leány gyorsváltó III. korcsoport
5. Ibrányi Árpád Fejedelem Általános Iskola ( Puskás Napsugár, Hegedűs Lívia Andrea,Csombók Réka, Asztalos Tamara)

100m fiú gyorsúszás IV. korcsoport
4.Simon Balázs Vásárosnaményi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium

100m leány gyorsúszás IV. korcsoport
3.Kolozsvári Aténa Vásárosnaményi Eötvös József Általános Iskola és AMI

100m fiú mellúszás IV. korcsoport
1.Hanyu Norbert Patai István Általános Iskola

100m leány mellúszás IV. korcsoport
7. Kiss Boglárka Nyírbátori Magyar-Angol Kéttannyelvű Általános Iskola

100m fiú hátúszás IV. korcsoport
1.Fülep Zsombor Báthory István Katolikus Általános Iskola,Gimnázium és Szakgimnázium, Nyírbátor

100m leány hátúszás IV. korcsoport
7.Kolozsvári Aténa Vásárosnaményi Eötvös József Általános Iskola és AMI

4x50m gyorsváltó IV. korcsoport
12. Nyíregyházi Kodály Zoltán Általános Iskola (Susla Vince István, Szokol Kristóf, Tomasovszki Milán, Szabó Hunor Benedek

4x50m gyorsváltó IV. korcsoport
2 Nyíregyházi Kodály Zoltán Általános Iskola ( Éberhardt Emma, Kovács Dalma, Szabó Gréta, Varga Janka) 

100 m gyorsúszás V-VI. korcsoport
1. Dóbus István Vásárosnaményi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium 

100 m gyorsúszás V-VI. korcsoport
15.  Licska Stefánia Báthory István Katolikus Általános Iskola Gimnázium Szakgimnázium

100 m mellsúszás V-VI. korcsoport
16. Dóbus István Vásárosnaményi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium 

100 m mellsúszás V-VI. korcsoport
4. Gáspás Zsanett Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium 

100 m hátúszás V-VI. korcsoport
1. Thuróczy Áron Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

100 m hátsúszás V-VI. korcsoport
3. Gáspás Zsanett Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium 


4 x 50 m fiú gyorsváltó V-VI. korcsoport
7. Vásárosnaményi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium
Dóbus Domonkos, Kiss Ferenc, Heuer Balázs, Dóbus István

4 x 50 m leány gyorsváltó V-VI. korcsoport
5. Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium
Molnár Emese Lilla, Szécsi Emma Lili, Gáspár Zsanett, Berettyán Anna