Demonstráció Nyíregyházán – A túlóratörvény ellen szóltak, megállapodás született!

Demonstráció Nyíregyházán – A túlóratörvény ellen szóltak, megállapodás született!

A szakszervezethez az országban 8 telephely és gyár tartozik, mintegy 13.000 dolgozót képviselnek (Continental, Michelin, Hankook, Bridgestone, Vibracoustic...)

A Mi Hazánk Mozgalom tagjaként Apáti István független országgyűlési képviselő sajtótájékoztatót tartott a Derkovits utcán. Kiemelte, az értelmes ellenállás jegyében szerveztek kedden demonstrációkat, ám Veszprém mellett Nyíregyházán is született megállapodás.

Szerencsére itt okafogyottá vált az előre meghirdetett félpályás útlezárás. Nyíregyházán a Mi Hazánk Mozgalom a Gumiipari Szakszervezeti Szövetséggel együttműködve egy sikeres megállapodáshoz segítette a tárgyaló feleket. Ennek jegyében kijelenthetjük, hogy Veszprémben és Nyíregyházán már egészen biztosan - ezekben az üzemekben - nem fogják alkalmazni azt a gyalázatos túlóratörvényt, amit a kétharmados többség tavaly év végén elfogadott.