Délutánra beborul az ég - Vastagabb felhők érkeznek dél felől
Délutánra beborul az ég - Vastagabb felhők érkeznek dél felől

Az erőteljes nappali gomolyfelhő-képződés mellett hosszabb-rövidebb időre mindenhol kisüt a nap. A délutáni óráktól eleinte fátyol-, majd egyre vastagabb felhők érkeznek dél felől. Néhol gyenge záporeső kialakulhat – olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján. 

Az északi szél a Dunántúlon megélénkül, másutt általában gyenge vagy mérsékelt marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 15 fok között várható. Késő estére 4 és 8 fok közé hűl le a levegő.

Estefelé tovább növekszik, vastagszik a felhőzet, reggelre mindenütt beborul az ég. Az éjszaka második felétől a déli megyékben csapadékhullás veszi kezdetét. Az északias szél néhol élénk lesz. A késő esti 4, 8 fokról hajnalra 1 és 6 fok közé csökken a hőmérséklet.