Csütörtökön lesz a IX. Országos Népzenei verseny nyíregyházi területi válogatója
Fotó: Illusztráció

A Vikár Sándor Zeneiskola-Alapfokú Művészeti Iskola az Oktatási Hivatal megbízásából 2020. február 13-án 09:30 órától megrendezi a IX. Országos Népzenei Verseny „Járdányi Pál Emlékére" nyíregyházi területi válogatóját.

A válogatón három megyéből (Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg) 34 szólista és 7 együttes méretteti meg magát. A három tagú versenybizottság (két állandó taggal) előzetesen kialakított értékelési szempontok alapján egymástól függetlenül, egyénileg értékeli a versenyzők teljesítményét. Amint az országban lezajlott a hét válogató, ponthatárt hirdetnek. Cél, az országos versenyre bejutás. Az országos verseny időpontja: 2020. március 20-22., helyszíne Szentes.
 
A Vikár Sándor Zeneiskola-Alapfokú Művészeti Iskolát Ambrusz Olívia népi énekes képviseli az első korcsoportban, felkészítője Tirpák Ferenc. Hajdú Ágota tanárnő növendékei a harmadik és negyedik korcsoportban versenyeznek: Czuczor Ramóna – citera, Deák Terézia – népi ének, Lipcsei Hajnalka – citera, Gaál Blanka – népi ének, Gincsai Andrea Panna – népi ének.
 
A válogatón szerepel még a  Fölszállott a páva 2019 televíziós döntőjébe jutott vikáros cimbalmos tanuló, Majoros Ditta.