Csúcsjavítások Nyíregyházán!

Újabb nemzetközi fedettpályás atlétikai versenyt rendeztek az Atlétikai Centrumban. Bár a fedettpályás idény már elkezdődött, és sok helyen rendeznek viadalokat, Nyíregyházán is népes mezőny jött össze, különböző korosztályokban. A női és a férfi váltó nem titkoltan azzal a céllal érkezett, hogy megdöntse az országos csúcsot. 

- Ez a pálya alkalmas a csúcsdöntésre. Nem csak a talaj minősége, hanem a kanyarok dőlésszöge is ideális, ezért is döntöttek úgy a válogatottak, hogy a 4x400-as távon megpróbálják megjavítani az országos rekordot - mondta Vas László, a Nyíregyházi Sportcentrum szakágvezetője. 

Nos mindkét nemben sikerült megdönteni a rekordot, így a hölgyeknél és a férfiaknál is új országos csúcsot rögzíthettek. 

Női 4x400m: Nádházy Evelin, Rapai Fanni, Mátó Sára, Molnár Janka - 3:37.11
A győztes csapat edzői: Bartha Attila, Karakas Józsefné, Seagrave Loren és ifj. Tomhauser István.

Férfi 4x400m: Máté Tamás, Huller Dániel Gellért, Wahl Zoltán, Molnár Attila - 
3:08.58
A győztes csapat edzői Bartha Attila, Bartha Előd Attila, Karlik Pál, Maracskó Pál és Orosz Ákos.