Családbarát Kórház díjat kapott a Szabolcs- Szatmár- Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház

Június első hetében tartotta a Magyar Kórházszövetség a XXXIV. Kongresszusának záróakkordját, amelyen különböző szakmai díjakat és kitüntetéseket is átadtak. Elismerésben részesült a Szabolcs- Szatmár- Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház is, „Családbarát Kórház” emlékplakettet kapott.

 

-A díjat minden évben egy olyan kórháznak ítélik oda, amelynek korábban legalább három osztálya sikeresen pályázott három éven belül a Családbarát Kórházi Osztály címre. Ahogy a szakmai zsűri is kiemelte, a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom és a magyarországi kórházakat tömörítő Magyar Kórházszövetség elismerése a munka és a magánélet egyensúlyának megteremtését és a kórházi dolgozók jobb megbecsülését, valamint a betegek és hozzátartozóik minél emberibb kiszolgálását díjazza. Az elismerés odaítélésénél azokat az intézkedéseket is figyelembe veszik, amelyek a dolgozók kedvezőbb munkakörülményeit és a betegek jobb közérzetét szolgálják. Intézményünkből korábban a Jósa András Oktatókórház Gyermekosztálya és Gyermekrehabilitációs Osztálya, a Fehérgyarmati Kórház és Gyógyfürdő Gyermekosztálya és a Sántha Kálmán Szakkórház Gerontopszichiátriai Osztálya is részesült már a Családbarát Kórházi Osztály elismerésben- olvasható az intézmény közösségi oldalán.