Búcsú a fehér oroszlánoktól - Izraelbe mennek

Búcsú a fehér oroszlánoktól - Izraelbe mennek

Két éve az egész világot bejárta a hír, fehér oroszlán hármas ikrek láttak napvilágot Nyíregyházán. A nagymacskáknak ez a színváltozata még a természetben is rendkívül ritka. A cuki kölykök így hamar belopták magukat az állatszerető közönség szívébe...

Vizsgálat altatásban...

Szerda reggel állatorvos vizsgálta meg az elaltatott, ifjú fehér oroszlánokat a Nyíregyházi Állatparkban. Dr. Biácsi Alexandra, leolvasta az egyedi azonosítójukat, majd ellenőrizte a légzésüket és a fogazatuk állapotát is. Erre azért volt szükség, mert a három fiatal 3 oroszlántestvért egy izraeli állatkertnek ajándékozta a SóstóZoo és a szállítás előtt, mindig alaposan megvizsgálják az állatokat. Az is kiderült, hogy hosszú előkészítés előzte meg a nagymacskák utazását.

Közel egy éves múltra tekint vissza a szervezés. Állategészségügyi papírok és a hivatalos okmányok beszerzése, a szállítás útvonalának pontos megszervezése, mind-mind megtörtént. Szárazon és levegőben fog történni az állatok szállítása, közel 20 órát vesz majd igénybe

– fogalmazott Révészné Petró Zsuzsa, osztályvezető.

További fotókért kattintson a képre!

Fotók: Kohut Árpád

Az ajándékozás tényét már tavaly év végén megjelent a sajtóban. Tel-Avivban ugyanis 2018. október 25-26-a között már 4. alkalommal rendezték meg a Magyar Gasztronómiai és Kulturális Napokat, melyen idén Nyíregyháza város Debrecennel közösen vett részt. Nyíregyháza polgármestere, dr. Kovács Ferenc pedig itt jelentette be, hogy a három fiatal oroszlánt az izraeli NegevZoonak ajándékozzák.

(Erről bővebben itt olvashatnak.)

Izgatottan várják őket

A nagymacskák új otthona a Beer-Sheba városban működő NegevZoo lesz. Az állatkert két munkatársa napok óta Nyíregyházán tartózkodik, hogy megismerkedjenek az oroszlánokkal és felügyeljék a szállításukat. A NegevZoo szakmai vezetője azt mondta, náluk már mindenki izgatottan várja a „különleges ajándékok" érkezését és egy vadonatúj kifutó áll majd a rendelkezésükre.


Egy éve várunk rájuk, sok időt vett igénybe, hogy mindent megtudjunk róluk és így építettünk számukra egy új kifutót. Most már mindenki várja őket, a gondozók és az állatkertünk összes munkatársa hívott engem, hogy mi történik, küldjek fotókat, szóval mindenki nagyon izgatott

– tette hozz Shlomo Hadad, NegevZoo szakmai vezetője.

További fotókért kattintson a képre!

Fotók: Kohut Árpád

20 órás út vár rájuk

Marcus, valamint két leánytestvére Flóra és Fauna először teherautón utazik a frankfurti reptérig, majd repülőre teszik őket és így jutnak Izraelbe. A megterhelő utazás 20 órát vesz igénybe. Nyíregyháza sem marad fehér oroszlánok nélkül, az ifjú titánok szülei továbbra is megtekinthetőek a parkban. Ők egyébként 2015 óta élnek Nyíregyházán.

Z. Pintye Zsolt

Fotók: Kohut Árpád