Bringával a tirpák telepesek nyomában - A bokortanyák felfedezése

Bringával a tirpák telepesek nyomában - A bokortanyák felfedezése
Bringával a tirpák telepesek nyomában, szeptember 11-én

A Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft. és a Középkori Templomok Útja Egyesület szervezésében 2021. szeptember 11-én (szombaton) a Nyíregyházi bokortanyák felfedezésére indulhatunk egy tartalmas kerékpártúra keretében.

A túrát elsősorban azoknak ajánlják, akik szeretnének visszautazni az időben egészen Nyíregyháza alapításának időszakába és megismerkedni a várost alapító tirpák telepesekkel.

A 33 kilométeres túra során betekintést nyerhetünk a városellátó és a szántóföldi gazdálkodás folyamatába, valamint megismerhetjük, hogy milyen változatosan alakul az egyes tanyák és porták helyzete. Láthatjuk a tanyasi életmód szépségeit, előnyeit és nehézségeit, valamint megtapasztalhatjuk, hogy milyen kihívásokkal nézhettek szembe a XVIII. - XIX. században a telepítők, a bokortanyák lakói.

Gyülekező:
2021.09.11. 8:15 óra
Nyíregyháza, Evangélikus Nagytemplom (Luther tér)


Indulás:
2021.09.11. 9:00 óra
A templom megtekintése után


Útvonal:
Nyíregyháza Evangélikus Nagytemplom – Iskola utca – Széchényi, Vasgyár, Mező utca, Tokaji út – 38-as úton Nyírtelek (kerékpárúton) – Bedőbokor - Halmosbokor – Markóbokor – Sulyánbokor – Mohosbokor - Rókabokor – Gerhátbokor – Istvánbokor – LEGO – Salamonbokor – Kertváros – Nyíregyháza centrum, Városalapító atyák szobra

Szakvezető, túravezető: Bácskainé Pristyák Erika

Jelentkezési határidő:
2021. szeptember 10. (12:00 óra) a megadott elérhetőségeken.


Elérhetőségek:
Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft.
e-mail: tdm@nyiregyhaza.info.hu
telefon: +36 42 310-735
https://nyiregyhaza.info.hu/
https://www.facebook.com/visitnyiregyhaza/


Középkori Templomok Útja Egyesület
e-mail: kozepkoritemplomokutja@gmail.com
telefon: +36 30/446-8383
www.facebook.com/oroksegtura
www.oroksegtura.hu