Bringa Piknik - Több mint 1300-an kerekeztek át Tokajba
Fotó: Trifonov Éva

Évekkel ezelőtt sokan meglepődtek, amikor a Bringa Piknik szervezői kitalálták, hogy elindítanak egy rendezvényt Nyíregyházáról, a cél pedig Tokajban, a Fesztivál katlanban található. Nem versenyről van szó, hanem egy közös kerékpározásról, Nyírteleknél és Rakamaznál egy-egy kis pihenővel, piknik ponttal. Nos az ötletre vevők voltak a szabolcsi megyeszékhely lakói, mert évről-évre egyre többen indultak. Idén viszont minden eddigi rekord megdőlt. Május 14-én 9 órakor több mint 1300-an voltak a Kossuth téren.

Volt 22 hónapos kisfiú gyerekülésben, és volt 76 éves nagypapa is, aki a korábbi Bring Piknikeken is ott volt. Az esemény megnyitóján az érintett települések polgármesterei mellett Wáberer György kormánymegbízott is ott volt, aki bejelentett, a következő években jelentősen bővülhet a kerékpárutak hossza a régióban. A bringásokat Tokajban programok várták, majd a bátrabbak visszafelé is teljesítették a 35 km-t, de a szervezők kerékpárszállító vasúti kocsikról is gondoskodtak. 

Kapcsolódó galéria

Brigna Piknik 2022 - Elstartolt a mezőny a Kossuth térről