Biztonságban a gólyák! Egyre több a gólyafészektartó térségünkben is

Biztonságban a gólyák! Egyre több a gólyafészektartó térségünkben is
Újabb eszközöket szereltek fel.

A madarak áramhálózati védelme több évtizedes és rendkívül összetett, nemzetközi szintű probléma. Az E.ON kiemelten fontosnak tartja, hogy minél biztonságosabb környezetet alakítson ki az élővilág számára, ezért többek között a hazai nemzeti parkokkal és madárvédelmi szakemberekkel is együttműködik. Ők javasolták azt a 144 helyszínt, ahova a cég újabb fészektartókat helyezett el, és amelyeket a vállalat munkatársai folyamatosan karbantartanak, ha kell, cserélnek. Az energiacég szolgáltatási területein így már összesen 4343 fészektartó várja a gólyákat. Az új eszközökre fonott fészekalap is került, így azok még vonzóbbak lehetnek jövendő lakóik számára. Megyénkben már több, korábban szintén emelvényre felépített fészket elfoglaltak már a nagy testű madarak. Az idei gólyafiókák védelmének érdekében pedig a repülési irányba eső hálózati elemekre szükség szerint burkolatot tesznek majd az energiacég szakemberei, emellett kiülőket szerelnek majd fel annak érdekében, hogy távol tartsák a madarakat az oszlopok veszélyes részeitől.