Bepillantottunk a kulisszák mögé – Bővül a Munkácsy 50 kiállítás

Bepillantottunk a kulisszák mögé – Bővül a Munkácsy 50 kiállítás

Eddig 30 alkotást láthattak az érdeklődők a Jósa András Múzeumban, azonban hétfőn megérkezett a hiányzó 20 alkotás is az Ermitázsból. A múzeumban van már többek között az Ásító inas, A kis cukortolvaj is. A teljes tárlatot augusztus 21-én, kedden nyitják meg, és egészen október 14-ig tekinthetik meg az érdeklődők.

Dr. Ulrich Attila elmondta, miért is fontos ez Nyíregyházának:

– A Munkácsy 50 név arra vonatkozik, hogy az Ermitázsból vártunk még 20 olyan festményt, amelynek a nagy része Pákh Imre úr tulajdonában van. Ezek között olyan festmények is találhatók, amelyek nem csak Magyarországon, hanem a világ számos olyan pontján ismertek, ahol az európai kultúrát ismerik vagy szeretik. Munkácsy Mihály az egyik olyan magyar festő, aki világhírnévre tett szert, nem csak a halála után, hanem az életében is. Nyíregyháza számára ez miért jelentős? Nyilván azért, mert nem mindennap van itt Munkácsy, de hogyha azt nézzük, hogy nem Munkácsy, hanem a műalkotásokat, akkor azt mondom, hogy nem mindennap van olyan műalkotás Nyíregyházán – bármiféle kulturális szegmensből legyen is –, amely világhírű, mint például az Ásító Inas, amely az egyik olyan műve, ami a történelem könyvektől kezdve minden művészeti könyvben benne van.

Horváth Kíra