Bemutatták A kék bolygó című darabot

Bemutatták A kék bolygó című darabot

A kék bolygó szigetén, ahol csupa gyerek él, idilli állapotok uralkodnak- aranykori harmónia, szeretet és teljesség. Egy nap azonban űrhajó landol a szigeten, rajta egy bizonyos Vicces Vilmos, a porszívó ügynök. Ezzel véget ér az ártatlanság kora, a mese kis hősei új álmokat és vágyakat tanulnak. Mit is jelent ez? Például „egy cseppnyi fiatalságért” cserébe Vilmos megtanít repülni, vagy felszögezi az égre a napot, hogy ne legyen sötét. A csodálatos porszívóügynök mindenre tud megoldást, csak egy a bökkenő: az új vágyaknak ára van. De milyen magas lehet az az ár, amit érdemes kifizetni értük, egyáltalán, a kényelmes élet keltette álmok valóban megérnek mindent?

További Fotókért kattintson a képre!

Fotó: Trifonov Éva


Andri Snaer Manason műve az első olyan gyerekkönyv, mely elnyerte az Izlandi Irodalmi Díjat. Huszonkét nyelvre fordították le, jelenleg az egyik legnépszerűbb kortárs ifjúsági történet. A fantáziadús mesét, amely ötletesen és játékosan tud beszélni olyan „felnőtt” kérdésekről is, mint a globalizáció vagy az éghajlatváltozás Bal József állítja színpadra.

Játsszák:
FRIDRIK NOÉMI
KÓNYA MERLIN RENÁTA
KOSIK ANITA
KUTHY PATRÍCIA
FORRÓ-TÖRÖK TÜNDE
KOROKNAI SÁNDOR

Díszlettervező: BOLDIZSÁR ZSOLT
Jelmeztervező: VÉBER TÍMEA
Zenei vezető: NYITRAI LÁSZLÓ
Bábkészítők: CSONKA ERZSÉBET ÉS KALÓ ATTILA

A rendező munkatársa: VÁMOSI-BELME JUDIT

Rendező: BAL JÓZSEF