Befejeződött az Egységes Alapkiképzési Program Nyíregyházán
Fotó: Fehértói Mihály t. zászlós

Az Egységes Alapkiképzési Program harmadik üteme fejeződött be március közepén, Nyíregyházán, az MH 2. vitéz Vattay Antal Területvédelmi Ezrednél. A frissen végzett szerződéses katonák a héten kezdték meg szolgálatukat anyaalakulatuknál.

 

Az elméleti és gyakorlati foglalkozásokból álló kiképzést az MH 2. vitéz Vattay Antal Területvédelmi Ezred 5. Területvédelmi Zászlóalj tartotta. Az állomány tagjai megismerkedtek a Magyar Honvédségnél rendszeresített fegyverekkel, az ötödik hét végén pedig éleslövészeten vettek részt. A kiképzésen a „Túlélés, Elkerülés, Ellenállás, Kiemelés” (Survival, Evasion, Resistance, Extraction - SERE) alapszintű elemei is szerepeltek.

Az öt hét alatt a katonák a laktanyában és több külső kiképzési helyszínen szerezhették meg a szükséges ismereteket. Az egységes alapkiképzés során a katonák elméleti és gyakorlati vizsgát tettek az elsajátított ismeretanyagból.

 

Szerző és fotók: Fehértói Mihály t. zászlós

Kapcsolódó galéria

Befejeződött az Egységes Alapkiképzési Program Nyíregyházán