Bakosi Péter 218 cm-el nyitotta az évet - A magasugró megnyerte a fővárosi versenyt

Megkezdődött az atlétáknak a fedettpályás szezon. Bakosi Péter, a Nyíregyházi Sportcentrum magasugrója hosszú kihagyás után versenyzett először  a hétvégén. Az év első magasugró versenyét az MTK rendezte meg, ahol a nyíregyháziak atlétája a dobogó legtetejére állhatott fel.

- A koronavírus – járvány miatt nekünk is alkalmazkodni kellett a kialakult helyzethez. Sok versenyt eltöröltek, így Peti tavaly augusztus óta most versenyzett először. A 2.18 cm-es eredmény teljesen megfelel az év első megmérettetésén.  A Magyar Bajnokságig még négy versenyt tervezünk. A következő már itt van a nyakunkon. Szerdán már a TSC-Geotech versenyén áll pályára, szombaton pedig következik a Budapest Bajnokság  – mondta Bakosi Béla, a NYSC magasugrójának edzője, aki hozzátette, hogy Bakosi Péter legkésőbb a Magyar Bajnokságon szeretné megugrani a 2.26 cm-es Eb szintet.

Eredmény:
Bakosi Péter Nyíregyházi Sportcentrum 2.18 cm
Jankovics Dániel János MTK Budapest 2.15 cm
Hodossy-Takács Sámuel  DSC-SI  2.12 cm