BAJNOKCSAPAT! Feljutott az élvonalba a nyíregyházi kosárcsapat

BAJNOKCSAPAT! Feljutott az élvonalba a nyíregyházi kosárcsapat
fotó: Szarka Lajos

Az ötödik, mindent eldöntő mérkőzést vívta a Continental Arénában a Hübner Nyíregyháza BS és a BKG Príma Akadémia. A tét hatalmas volt, hiszen a mérkőzés győztese az élvonalba juthatott. 

Fantasztikus hangulatban kezdődött a mérkőzés, mindkét szurkolótábor kitett magáért. Remekül indítottak a mieink, Tóth triplája majd közelije után 11-3 volt az állás. A folytatásban Nagy Benedek belőtte magát, dobott két triplát, de Bazsó válaszolt, 19-13-al indult a játékrész hajrája. Ubilla 10 pont fölött járt már, majd Bazsó újabb hármast dobott, de Nagy Benedek a dudaszóval egyidőben dobott triplát, így 24-22-vel zárult a negyed.  

Nagy ott folytatta, ahol abbahagyta, ötödik hármasát szerezve átvette a vezetést a BKG. Ettől kezdve felváltva estek a kosarak, de a negyed felénél betörésekkel voltak eredményesek a Cápák, így 41-34-re vezettek. Bus is belőtte magát, és Mohácsi is pontosan célzott, így tíz pont fölé nőtt a különbség, sőt, Kiss hármasával 50-36 volt az állás. Érdekesség, hogy hét hazai, és hét vendég tripla született 18 perc alatt. Nyerte a játékrészt a Nyíregyháza, a szünetben 58-45-re vezettek a Cápák. 

Fordulás után szervezetten játszottak a hazaiak, és fokozatosan léptek meg a BKG-tól, mely fáradni látszott. Majdnem húsz pontra hízott a különbség, Ubilla 15. pontját szerezte a játékrész felénél, 68-51-re módosítva az állást. Bazsó sem állt le, negyedik hármasát dobta, és Mohácsi is remekül játszott. 10 perc választotta el a Nyíregyházát az „A” csoporttól.

 Mohácsi és Nagy Benedek hármassal indított, majd néhány eladott labda után 83-78-nál időt kellett kérnie Boris Majlkovicnak, közel került a BKG egy 10-3-as rohammal. Sőt, Nagy újabb triplája után 2 pont lett a differencia. Bazsó a legjobbkor dobott hármast, felrobbant az Aréna a pontja után. 6 perccel a vége előtt Nagy Botond egyenlített, 88-88, de a Nyíregyháza pillanatai következtek, Bazsó pontjaival visszavették a vezetést a Cápák. 93-91-el indult az utolsó 5 perc, majd Bazsó zsákolt egy nagyot. De nem lehetett hátradőlni, Buzás labdaszerzése után 99-97-et mutatott az eredményjelző, 89 másodperccel a vége előtt. Ekkor Mohácsi tört be sikeresen, átlépte a százat a Nyíregyháza. Buzás hármasa lejött, Ubilla bedobta a büntetőket, 103-97. A hátralévő időt kijátszotta a csapat, és megnyerte a bajnokságot, ezzel feljutott az élvonalba! 

Hübner Nyíregyháza BS – BKG Príma Akadémia 107-97 (24-22, 34-23, 22-23, 28-29)

Nyíregyháza: Ubilla 25, Bazsó 24/15, Kiss 6/6, Tóth 19/3, Bus 11/3

Csere: Szobi 1, Mokánszki 2, Mohácsi 19/3

vezetőedző: Boris Majlkovic

BKG Príma Akadémia: Armaghani 4, Nagy Benedek 23/21, Buzás 9, Reizer 3, Nagy Botond 41/12

Csere: Szanyi, Cooper, Halász 3, Szeleczki 9, Nagy S. 5/3

vezetőedző: Dr. Nagy Ágoston

 

Kapcsolódó galéria

Hübner Nyíregyháza BS - BKG Príma Akadémia 20210529