Az országos rezsiutalvány mellett az önkormányzat saját forrásból is több támogatást nyújt

Az országos rezsiutalvány mellett az önkormányzat saját forrásból is több támogatást nyújt

A kormány augusztusban döntött arról, hogy a gazdasági eredményekből a nyugdíjasoknak is részesülni kell – emlékezetett keddi sajtótájékoztatóján Halkóné dr. Rudolf Éva, a Fidesz városi elnöke. Majd hozzátette: a nyugdíjasok, és nyugdíjszerű ellátásban részesülők, 2,6 millióan országszerte, rezsiutalványokat kapnak, összesen 24 milliárd forint értékben.

A fejenként 9000 forintnyi utalványok kiutalása a napokban kezdődött és szeptember 30-ig tart. A három darab háromezer forintos utalványt, mely akár a családon belül át is adható, gáz- és villanyszámla kiegyenlítésére használhatják fel 2020. március 31-ig. Aki a kézbesítéskor nincs otthon, kap egy értesítést és tíz napon belül át tudja még venni, Nyíregyházán közel 31 ezren kapják meg az utalványt. A Fidesz nyíregyházi elnöke kiemelte, az Önkormányzat saját forrásból számos más módón is igyekszik hozzájárulni a költségek csökkentéséhez. 876-an részesülnek idén lakásfenntartási támogatásban, ami havi 3, 5 vagy 8 ezer forintot jelent egy éven keresztül. 700 háztartás kapott az elmúlt évben tűzifát, ennek közel a negyedét ki is szállították, valamint egyszeri, 85 ezer forintos támogatásban részesül 585 közfoglalkoztatott szeptember 20-ig – sorolta Halkóné dr. Rudolf Éva. Szilvási István, a Fidesz nyíregyházi alelnöke hozzátette: az Orbán kormány 2012-től csökkenti a rezsi költségeit, és 2010-el összehasonlítva a nyugdíjak vásárlóértékét közel 10%-al tudta növelni. Megfogalmazása szerint a kormány szándékai szerint az idén is lesz vélhetően nyugdíjprémium, illetve nyugdíjkiegészítés, ez a mostani 9000 forintos utalvány tehát egy plusz. Szilvási István hozzátette, a most ellenzékben lévő politikusok rendkívül tiszteletlenül viselkednek a nyugdíjas korosztállyal, amikor degradálják az utalványok értékét, valamint megkérdőjelezik a vásárlóerő növekedését. Szerinte a pénztől még fontosabb az idősek tisztelete, megbecsülése, amit most folyamatosan érezhetnek.