Az LMP is gyűjti az aláírásokat a Székely Nemzeti Tanács európai polgári kezdeményezéséhez

Az LMP is gyűjti az aláírásokat a Székely Nemzeti Tanács európai polgári kezdeményezéséhez
Makranczi István, az LMP Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területi Szervezetének elnöke

A Székely Nemzeti Tanács európai polgári kezdeményezése kapcsán tartott ma sajtótájékoztatót az LMP Nyíregyházán. 

Mint ismert, a Tanács ez év májusában indította útjára „Kohéziós politika a régiók egyenlőségéért és a regionális kultúrák fenntarthatóságáért" címmel. Egy év alatt, tehát jövő májusig legalább hét uniós országból legalább egymillió támogatást kell összegyűjteni, hogy a téma az Európai Bizottság asztalára kerüljön. Dr. Szoboszlay György Csaba, az LMP Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területi Szervezetének elnökségi tagja megfogalmazta, az a cél, hogy az Unió fordítson nagyobb figyelmet azokra a régiókra, amelyeket nemzeti, etnikai, kulturális, vallási, nyelvi sajátosságok különböztetnek meg az őket körülvevő régióktól. Másként: hogy Brüsszel biztosítson egyenlő lehetőségeket az uniós forrásokhoz való hozzáférést illetően az egyes régiók számára. Konkrétan, Székelyföld viszonylatában, a román állam az uniós források elosztása során ne tekintse másodrangú entitásoknak a székelyföldi megyéket, hanem tekintse feladatának a régió népességmegtartó képességének erősítését, hozzájárulva ezáltal Székelyföld sajátos regionális arculatának a megőrzéséhez. Az elnökségi tag hozzátette: az LMP kezdettől fogva támogatta a lokalitásokat, a nemzeti, nyelvi, kulturális közösségek fennmaradását és erősödését, így magától értetődő, hogy a párt megyei szervezete támogatja ezt a kampányt és a maga részéről igyekszik hozzájárulni sikeréhez. A későbbiek során személyesen kívánják átadni az SZNT képviselői számára az összegyűjt aláírásokat.