Az élvonalba jutottak a nyíregyházi tekések - NB-I-es bajnok az NYTK

Az élvonalba jutottak a nyíregyházi tekések - NB-I-es bajnok az NYTK

Kettő pont, ennyi volt a hátránya a Nyíregyházi Teke Klubnak az Egerrel szemben az őszi szezon után. Bár nem kezdett rosszul a NYTK a bajnokságban, egy hullámvölgynek köszönhetően nem az élről várhatta a tavaszi folytatást. Az elmúlt hónapok viszont nagyon jól alakultak, egy döntetlen mellett minden mérkőzését megnyerte az együttes, a veretlenségi széria pedig bajnoki címet ért az NB-I-ben. Öt pontot vert a Nyíregyháza a második BKV Előrére, hetet az Egerre. A csapat így feljutott a Szuperligába. 

- Tudjuk, hogy a Szuperliga nem lesz egyszerű feladat, 5 évig játszottunk már a legmagasabb osztályban. Sokat erősödtek a csapatok, szeretnénk mi is egy játékost igazolni, és akkor hosszú távon lehet Nyíregyházának élvonalbeli gárdája - mondta Finta Zoltán játékos. 

Az NYTK június elején ismét megrendezi a Kárpát Kupa nemzetközi versenyt, immár 20. alkalommal. Az együttes júniusban Szlovákiába utazik egy rangos tornára, azaz egyelőre edzésben marad a csapat.