Az ellenfél mellett a köddel is megküzdött a Szpari - Félbe is szakadt a meccs Gyirmóton

A Gyirmót FC Győr vendége volt a Nyíregyháza Spartacus ezen a hétvégén. A kezdőbe visszatérhetett az eltiltott Papucsek Barna, a kispadon már ott volt Fadgyas Tamás, Galambos Ádám és Hamed Yasin is.

Gyirmót FC Győr - Nyíregyháza Spartacus 0-1 (0-0)

Gyirmót 100 néző

Jv: Vad II. István (Kiss Balázs, Kis Zoltán)

Gyirmót: Rusák – Major (Juhász 86.), Hudák D., Széles, Hajdú Á., Vass Á., Nagy P., Szatmári I., Heffler N.(Vogyicska a szünetben), Varga B., Herjeczki (Mayer 68.)

vezetőedző: Csertői Aurél

Nyíregyháza Spartacus: Fejér - Svedyuk, Fodor, Papucsek, Végső, Papp, Farkas A., Kalocsai, Ötvös (Hamed 84.), Györgyi (Galambos 81.), Hornyák

vezetőedző: Gálhidi György

1. perc Elkezdődött a mérkőzés.

4. perc Ötvös kapott egy jó labdát a bal oldalon, de kicsit hosszan vette át, így nem jutott lövőhelyzethez.

8. perc Heffler 25 méteres szabadrúgását fogta biztosan Fejér.

14. perc Papp hosszú indítása után Svedyuk ívelte középre, Ötvös érkezett, de pont előtte pattant fel a labda, így sem fejelni, sem lőni nem tudott, a labda pedig a mellkasáról ment ki.

20. perc Három szögletet rúghatott egymás után a Gyirmót, és az utolsó után Varga fejelt fölé.

26. perc Ötvös passzolt középre Kalocsaihoz, aki elől mentettek a védők a 16-os vonalánál.

29. perc Balról végezhetett el szabadrúgást a Szpari a kaputól 25 méterre, Györgyi lőtt mellé.

36. perc Györgyi adta be balról a labdát, veszélyesen lőtte középre, Hornyák alig maradt le.

38. perc Papp lőtt egy pattanás után, de a blokkról kipattant a labda.

39. perc Varga előzte meg a kifutó Fejért, az alapvonalról középre lőtt, a labda elgurult a kapu előtt.

44. perc Ötvös ívelt Kalocsaihoz, aki középre passzolt, Hornyákról szorongatott helyzetben mellé ment a labda.

45. perc Heffler kapott sárgát reklamálásért.

Vége az első félidőnek, nem született gól.

47. perc A szünetben leszállt a köd, a nézőtérről szinte semmi nem látszik. Lentről sem sokkal több, Vad II. István a játékoskijáróba rendelte a csapatokat. Végül fél óra szünet után folytatódhat a meccs.

47. perc Az újrakezdés után Vogyicska fejelt mellé egy jobbról érkező beadás után.

48. perc Szatmári lőtt 24 méterről, Fejér tolta ki a labdát szögletre.

52. perc Ötvös lövése levágódott, Györgyi ismételt, de mellé ment a labda.

53. perc Papp szlalomozott a lábak között, és kiharcolt egy szögletet. A sarokrúgás után tisztáztak a gyirmótiak.

57. perc Fejér hosszú labdájára Hornyák startolt, de Rusák kilépett a kapuból és mentett.

59. perc Farkas A. kapott sárga lapot.

64. perc Ötvös passzolt Kalocsaihoz aki nagy erővel lőtt, a léc alá tartó labdát Rusák ütötte ki, nagy védés volt.

70. perc GÓÓÓÓL! Vezet a Nyíregyháza, Papp Máté távoli lövése után Rusák védett, a kipattanóra Hornyák Marcell érkezett, és a kapuba lőtt, 0-1.

75. perc Hajdú kapott sárga lapot.

76. perc Varga került helyzetbe, Papucsek óriásit mentett a 16-oson belül.

80. perc Hajdú balról érkező beadását fogta Fejér.

88. perc Fodor kapott sárga lapot.

92. perc Fejér öklözte a mezőnybe a labdát egy szabadrúgás után.

Vége a mérkőzésnek, megnyerte a találkozót a Nyíregyháza nagyon nehéz körülmények között! A Gyirmót először kapott ki idén hazai környezetben.

Csertői Aurél vezetőedző, Gyirmót: - Nem dőlt össze a világ, bár elég nagy fájdalommal jár a vereség. Voltak lehetőségeink, de ezeket nem tudtuk érvényesíteni. Gól nélkül nem lehet nyerni.

Gálhidi György vezetőedző, Nyíregyháza Spartacus: - Nagyon büszke vagyok a csapatra, hetek óta bennünk volt egy ilyen bravúr, akár a Budaörs, akár a Debrecen ellen, most sikerült győzni. Nagy harc volt, de a védekezésünk rendben volt, és volt erőnk a kontrákra is, melyből gólt tudtunk szerezni.

Fotó: nso.hu