Augusztusban ismét szólnak az orgonák! - Nyáresti orgonakoncertek Nyíregyházán

Ha augusztus, akkor orgona! Akár ez a mondat is lehetne a Filharmónia szlogenje a nyár utolsó hónapjában, hiszen már évek óta élvezheti a közönség a nyáresti orgonakoncerteket a templomok hűvösében az OrgonaPont keretében, idén pedig második alkalommal kerül megrendezésre az Orgonák éjszakája. Augusztus 8-án és 11-én a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyház is megtelik a hangszerek királynőjének csodálatos hangjával.

A Filharmónia Magyarország 2019-ben, hagyományteremtő szándékkal hívta életre az Orgonák éjszakája névre keresztelt rendezvényét, mely új megvilágításba helyezte az orgonát. Idén augusztus 8-án újra megtelnek a templomok, a terek, különleges helyszínek a hangszerek királynőjének csodálatos hangjával. Nyíregyházán este 9 órától a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban Elek Péter orgonál. Augusztus 11-én 20 órától pedig, szintén  a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban, Mennyei regiszterek címmel Sárosi Dániel orgonajátékát élvezheti a közönség. Közreműködik: Rendes Ágnes - szoprán