Augusztus 3. és 11. között ismét vízre szállnak a PET Kupa kalózcsapatai
Augusztus 3. és 11. között ismét vízre szállnak a PET Kupa kalózcsapatai

Augusztus 3. és 11. között ismét vízre szállnak a PET Kupa kalózcsapatai, hogy gyűjtsék a hulladékot a Tisza Tivadar és Záhony közötti szakaszán. A résztvevők naponta várhatóan több tonna, főként műanyag hulladéktól mentesítik a folyót és árterét. Az összegyűjtött PET palackokat a nyíregyházi hulladéklerakóban újrahasznosítják.

Idén immár hetedik alkalommal gyűlt össze a PET Kupa csapata, az egy hét során összesen 350-en 17 hajóval gyűjtik az elsősorban műanyag hulladékot a Tisza Tivadar és Záhony közötti szakaszán. A hétvégén a tivadari Tisza parton az előkészületek folytak, hiszen résztvevők, köztük sok nyíregyházi is, a csaknem nyolcvan folyamkilométeres távot saját építésű pillepalack-hajókkal teszik meg. Az elmúlt hat év alatt a verseny résztvevői összesen 50 tonna hulladékot gyűjtöttek össze. Munkájukat minden évben közel 60 környezettudatos önkéntes is segíti. A május végi árhullám után rekord mennyiségű felhalmozódott hulladékra számítanak a szervezők. A 7. PET Kupa résztvevői naponta várhatóan több tonna, főként műanyag hulladéktól mentesítik a folyót és árterét. Az összegyűjtött PET palackokat a nyíregyházi hulladéklerakóban újrahasznosítják.