Amikor a víz az úr - több számot is töröltek az Atlétikai Bajnokságon

Amikor a víz az úr  - több számot is töröltek az Atlétikai Bajnokságon

Budapest a helyszíne a 124. Atlétikai Magyar Bajnokságnak. Szombaton több számban is eredményt hirdettek, és a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői is érintettek voltak. Férfi távolugrásban Varga Péter Balázs 7,48 méteres eredménnyel ezüstérmes lett. Érdekesség, hogy a nyíregyházi atléta a 4. és az 5. sorozatban is centire pontosan 7,48-at ugrott, a győzelemhez 7,59 kellett volna. Férfi diszkoszvetésben az olimpiai érmes Kővágó Zoltán nyert 62,63-al, a nyíregyházi Szikszai Róbert az utolsó sorozatban 60,60-at dobott és második lett.

Női hármasugrásban Nyisztor Petra negyeik lett, csakúgy mint női súlylökésben Tucsa Veronika. Vasárnapra aztán elromlott az idő, a vihar miatt sokáig állt a verseny, és jókora csúszás volt, néhány versenyszámot pedig törölni is kellett. Bakosi Péter a férfi magasugrásban bajnokesélyes, jelenleg tart a verseny.