Állati üdvözlet Izraelből – Megérkeztek új helyükre a Nyíregyházi Állatpark oroszlánjai

Állati üdvözlet Izraelből – Megérkeztek új helyükre a Nyíregyházi Állatpark oroszlánjai

A Nyíregyházi Állatpark 2015 óta tart egy fehér oroszlán tenyészpárt s legutóbbi szaporulatuk, a hármasikrek képei bejárták a világsajtót. A Nyíregyházi Állatparkkal 2018 januárjában vették fel a kapcsolatot az izraeli állatpark munkatársai, s a pozitív kimenetelű tárgyalások után elkezdték építeni az új kifutót, a hőn áhított nagymacskáiknak.

A most 2 éves állatok, Marcus a hím és lánytestvérei Flóra és Fauna múlthéten indultak el szülőhelyükről Nyíregyházáról és közel 20 órás utazás után-mely szárazföldön és levegőben is történt- megérkeztek új otthonukba a NegevZoo-ba, Beer-Sheba-ba .

„Az életünk erről a csodálatos projektről szólt”

A NegevZoo facebook oldalán az olvasható, hogy az utóbbi időszakban ekörül a csodálatos projekt körül forgott az állatkert élete és nagy izgalommal készültek az ikrek érkezésére. Új, lenyűgöző kifutót építettek a „magyarországi vendégeknek”.

Mint írják, ezekkel a fehér oroszlánokkal is szeretnék a figyelmet felhívni arra, hogy a vadonban élő társaik veszélyben vannak.


Bruszel Dóra

Fotók: NegevZoo