A Vikár Sándor Zeneiskola 2024. június 7-én, pénteken 17 órakor nemzetközi hangversenyt rendez

A hangversenyen közreműködnek a Topolyai Alapfokú Művészeti Iskola (Szerbia), a Musikschule Iserlohn (Németország) és a Vikár Sándor Zeneiskola-Alapfokú Művészeti Iskola tanulói, tanárai.

A belépés ingyenes. A találkozóra a Vikár Sándor Zeneiskola meghívására június 5-én érkezik az iserlohni delegáció, amelynek tagjai: hat zongorista tanuló, egy kísérőpedagógus és a testvérváros zeneiskolájának igazgatója Paul Breidenstein. Másnap hozzájuk csatlakozik a 30 fős Topolyai Alapfokú Művészeti Iskola gyermekkórusa kísérőtanáraikkal és az iskola igazgatónőjével Diósi Arabellával. A közös hangverseny mellett a külföldi vendégek szervezett programokon, többek között kiránduláson vesznek részt, illetve június 6-án, csütörtökön 16:30 órától a vikáros növendékekkel együtt fellépnek a Korzó Bevásárlóközpontban is. A partnerintézmények delegáltjai június 8-áig vendégeskednek Nyíregyházán.

A nemzetközi találkozó támogatói:

Nyíregyházi Tankerületi Központ

Nyíregyháza Megyei Jogú Város

Zenekultúra Támogatásáért Alapítvány