A város után 3 gyermek, 7 unoka és 10 dédunoka köszönti majd Manzák Jánosné Julika nénit

A város után 3 gyermek, 7 unoka és 10 dédunoka köszönti majd Manzák Jánosné Julika nénit
Fotó: Szarka Lajos

3 gyerek, 7 unoka és 10 dédunoka készül köszönteni az odaadó édesanyát, nagymamát 90. születésnapján Toldi utcai lakásában. A Ságvári Termelőszövetkezetből nyugdíjba vonult Manzák Jánosné ezután 85 éves koráig, kerek 30 éven át volt piaci árus, hogy támogathassa családját.

A kétszer megözvegyült asszony ugyanúgy egyedül maradt idős napjaira, mint az édesanyja, aki apa nélkül nevelte négy gyerekét. Julika néni ma szeretettel gondozza az erkélyládákba ültetett növényeit, és eteti az ablakpárkányára repülő madarakat.

A pénteki ünnepségen Dr. Újhelyi János önkormányzati képviselő, és Bodzás Sándorné, a Polgármesteri Hivatal munkatársa köszöntötte Nyíregyháza szépkorú polgárát, és átadták a város, illetve Magyarország Kormánya emléklapját. Szombaton jön aztán a nagy családi ünnepség tortával, virágcsokrokkal, gyerekekkel és apró unokákkal.

Kapcsolódó galéria

Szépkorú köszöntése - Manzák Jánosné