A Turul-dinasztia örököseiről tartott előadást

Szíták, hunok, mongolok, türkök, avarok, magyarok ők lennének a Turul-dinasztia örökösei? Cey-Bert Róbert Gyula könyvbemutatóján derült ki.

Cey-Bert 1956-ban, tizennyolc évesen emigrált. Ausztriában érettségizett, majd Svájcban kezdett felsőfokú tanulmányokba. Cey-Bert Róbert a Genfi Egyetemen szerzett kereskedelmi diplomát, és egy szociológia szakos doktori szerzett, melynek témája az „étkezési szertartások szociológiai elemzése” volt. Önéletrajzi ihletésű könyve, A sólyom embere útjai 2001-ben jelent meg, s ebben (de számos interjúban, beszámolóban is) valós tényként adta elő, hogy 1988-ban kazahokból, kirgizekből és üzbégekből szabadcsapatot szervezett az Afganisztánt megszálló szovjetek ellen. Valamint hogy a „Madzsarisztán légió” élén részt vett Dzsalalabád ostromában.

Aki a szerzővel Seszták Oszkár, a vármegyei közgyűlés elnöke beszélgetett. 

 

Kapcsolódó galéria

Turul