A Nyírségben elképzelhetetlen a húsvét sárgatúró nélkül – Hoztunk egy tuti receptet!

A Nyírségben elképzelhetetlen a húsvét sárgatúró nélkül. A sárgatúró éppen annyira a húsvéti menüsor része, mint a kalács vagy a sonka. Ez az édes finomság remekül kiegészíti a sonka füstölt, telt ízét, de fonott kaláccsal is nagyon finom. Érdemes kipróbálni! (Megjelent a Nyíregyházi Napló online kiadásának április 7-ei számában.)

Hozzávalók: 10 tojás, 1 liter tej, 3-4 evőkanál cukor ízlés szerint, 1 csipet só, 1 cs. vaníliás cukor, illetve ízesíthető még mazsolával, fahéjjal stb. ízlés szerint.

Elkészítés: A tojásokat jól felverjük, beleteszünk egy csipet sót, a cukrokat, felöntjük a tejjel. Közepes lángon állandó kevergetéssel addig főzzük, amíg megtúrósodik és a savó fel nem jön a tetejére. Tüllbe leszűrjük, erősen kinyomkodjuk, összekötjük, hogy csinos gömb alakú legyen. Felkötve hagyjuk kihűlni, és a még benne maradt savót kicsöpögtetjük.

Elkészítési idő: körülbelül 1 óra.