A Nyíregyházi Városvédő Egyesület május 29-én, gyermeknap alkalmából kinyitja a villamost
Fotó: Szarka Lajos

Vasárnap délután 1-től este 7 óráig várjuk a gyerekeket és szüleiket a Hősök terén álló kocsiban, ahol nemcsak ismerkedhetnek a villamossal, de beszélgethetnek is róla, lerajzolhatják, színezhetnek, sőt, még jegyet is "válthatnak" a villamosra.

Különös jelentősége van a gyermeknapi nyitvatartásnak, hiszen ez lesz az első alkalom, amikor már nemcsak, mint ipari műemléket mutatják be a városvédők, hanem mint a közösség számára fontos értéket. A villamos ugyanis nemrég bekerült a Nyíregyházi Értéktárba. Az ezzel járó oklevelet Szaszala Tamás vette át, mint az érték gondnoka, aki tulajdonosként nagyon sokat tesz azért, hogy ez a villamoskocsi hűen őrizze a nyíregyházi villamos közlekedés emlékét.