A megyei kórház munkatársai több helyszínen is részt vesznek a menekültek magyarországi ellátásában
Fotó: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház

Intézményünk, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház munkatársai február 26. és március 8. között a megye három településén vettek részt a menekültek magyarországi ellátásában, majd március 8-tól a fehérgyarmati gyűjtőponton látnak el egészségügyi tevékenységet – tájékoztatott a  Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház hivatalos közösségi oldalán.

– A hét elején az EMMI egészségügyért felelős államtitkárával, Prof. Dr. Horváth Ildikóval, a WHO magyarországi irodájának vezetőjével, Haris Hajrulahoviccal és főmunkatársával Szigeti Szabolccsal, illetve a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőivel látogatták meg intézményünk vezetői a beregsurányi segítségpontot, illetve a fehérgyarmati gyűjtőpontot. Dr. Szondi Zita főigazgató és dr. Szűcs Attila orvosigazgató bemutatta a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház orvos-ápoló csapatának munkáját, egyeztették a delegáció tagjaival a menekültek megjelenésével járó egészségügyi, infektológiai kockázatokat. A WHO és a Nemzetközi Vöröskereszt képviselői a kialakult humanitárius válságban támogatásukról biztosították intézményünk vezetőit. Ugyanezen a napon egy mobil oltócsoport is útnak indult intézményünkből, hogy a befogadó állomásokon segítse azokat, akik átlépve a határt, Covid-19 elleni oltást szeretnének felvenni. A delegáció elismeréssel szólt a menekültellátás és az egészségügyi munkacsoportok szerevezettségéről, összehangolt munkájáról – olvasható a közleményben.