A meccsről az esküvőre - Erdős Zoltán pályára lépett a kézimeccsen, majd elvette párját

A meccsről az esküvőre - Erdős Zoltán pályára lépett a kézimeccsen, majd elvette párját

Gyásszünettel kezdődött a Nyíregyházi KC - PLER találkozó a férfi kézilabda NB-I/B-ben. A hazai csapat edzője tegnap veszítette el édesanyját, így Kaplonyi Zoltán nem is volt ott a találkozón. A Varga Zsolt szakmai igazgató irányította gárda nem kezdett rosszul a második helyezett fővárosiak ellen, és 5-3-ra vezetett, de fordított a PLER, és a játékrész végére négy gólos előnyt szerzett. Fordulás után az NYKC soraiban viszont már hiába kerestük Erdős Zoltánt, a játékosnak még a meccsnél is fontosabb dolga akadt - főleg hogy a találkozónak már nem volt tétje a bajnoki végeredmény szempontjából. Erre a napra volt ugyanis időpontjuk párjával a házasságkötő terembe, és mivel a mérkőzést eredetileg szombaton játszották volna, így ütközött a kettő. A vezetés természetesen elengedte, így a második félidőt számára az esküvő jelentette. A csapat nélküle is jól kezdett, de a PLER visszaállította a négy gólos különbséget, hazai oldalon pedig egyre több fiatal kapott lehetőséget, akik éltek is ezzel, és jó teljesítményt nyújtottak. A vendégek végül megnyerték a találkozót, a Nyíregyháza pedig a középmezőnyben végzett a bajnokságban. 

Nyíregyházi KC - PLER 30-32 (13-17)

Bem iskola

Nyíregyháza: Gadnai - Nagy 1, Kurbely 2, Erdős 3, Szűcs 2, Illés 2, Vasas 3

Csere: Oláh( kapus), Both(kapus), Boda, Varga 2, Lestál 4, Tamás 3, Gubó 5, Horváth 1, Fórizs 2 

szakmai igazgató: Varga Zsolt