A Kossuth téren tartotta hagyományos karácsonyi ünnepségét a Lengyel-Magyar Dalárda

A STO-LAT Lengyel-Magyar Baráti Társaság Nyíregyházán december 4-én este a járványra való tekintettel ebben az évben a Kossuth téren tartotta meg a hagyományos karácsony esti ünnepségét – tájékoztatta szerkesztőségünket Ugyan Tamásné.

A meghívott barátok gyerekeivel és unokáival, valamint a dalárda tagjai a főtéren gyönyörűen feldíszített fenyő előtt gyülekeztek a mikulást körbevevő gyerekekkel és szüleikkel, nagyszüleikkel együtt. A mikulás szaloncukorral kedveskedett a gyerekeknek, akik sorban állva verseltek, valamint karácsonyi dalokat énekeltek a mikulásnak a szüleikkel és a kórus tagjaival együtt.

A kórus lengyel kolendákkal, azaz lengyel karácsonyi dalokkal és magyar karácsonyi énekekkel is színesítette a karácsonyi fényárban úszó főtér karácsonyi pompáját. A hangulat melegét fokozta még a karácsonyi illatokat árasztó forralt bor és a forró csokoládé is.