A Kezdet címmel kiállítás nyílt ma délelőtt a Jósa András Múzeumban

A Kezdet címmel kiállítás nyílt ma délelőtt a Jósa András Múzeumban
Fotó: Kohut Árpád

A most 9 éves Bánhegyi István András a szlovákiai Királyhelmecen született, az ő alkotásaiból nyílt ma kiállítás.

Még négy éves sem volt, amikor elkezdte a 2. osztályt. Iskolai előmenetele kitűnő, nem csoda, hogy minden évben igazgatói kitüntetéssel végzett. Több nyelven ír, olvas, beszél angol, szlovák, magyar és olasz nyelveken. Tökéletesen síel, úszik, kerékpározik. Intelligenciája 140 fölött van. Kedvenc hobbija a festészet, amit szintén intenzíven gyakorol. Legszebb képeiből eddig több helyen is kiállítás nyílt, mint pl. Prágában, Pozsonyban, Kassán, Miskolcon.

Bánhegyi István András fiatal festőművész az ARTEM művészeti társulat tagja Szlovákiában. A most kiállításra kerülő képeiben megdöbbentő őszinteséget és a jövőre vonatkozó üzeneteket, jóslatokat fedezhetünk fel. Alkotásai azt mesélik el rólunk, amit mi észre sem veszünk.

 

Fotók: Kohut Árpád