A Kezdet - A 9 éves felvidéki kisfiú, Bánhegyi István András kiállítása Nyíregyházán

A Kezdet - A 9 éves felvidéki kisfiú, Bánhegyi István András kiállítása Nyíregyházán
Bánhegyi István András kiállításának megnyitója: szeptember 27. 11 óra. (Fotó. internet)

Bánhegyi István András még csak 9 éves, de már több kiállítás nyílt képeiből. Szeptember 27-től Nyíregyházán, a Jósa András Múzeumban láthatók alkotásai.

A felvidéki kisfiút a legtöbben zseninek tartják, mert már kétévesen írt, olvasott, és számolt; beszél angolul, németül, szlovákul és magyarul is. Már tizenegy évesekkel jár egy osztályba. Édesanyja szerint, ha így folytatja, akkor 15 éves korában már egyetemre mehet.

Az ifjú zseni hobbija a festészet mellett az olvasás, de jár zongorázni és énektanárhoz is. Nagy kedvence még a síelés, a korcsolyázás és az úszás is. Mindezek mellett nagyon céltudatos, édesapja példáját követné, és gyerekorvos szeretne lenni.