A katás adózás új szabályainak hatályon helyezését követeli a Mi Hazánk Mozgalom

A katás adózás új szabályainak hatályon helyezését követeli a Mi Hazánk Mozgalom

Indokolatlannak tartja a katás adózás szabályainak megváltoztatását a Mi Hazánk Mozgalom.

A párt országgyűlési képviselője, Apáti István pénteki, nyíregyházi sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, ez egy burkolt adóemelés, hiszen az ugyanazon megbízótól származó megbízási díj éves szinten hárommillió forintot meghaladó részét 40%-os különadóval terhelik. Ez véleménye szerint ellehetetleníti a katás adózók nagy részét, ami a több okból nehéz helyzetben lévő Szabolcs-Szatmár-Bereget hatványozottan sújtja, és a vállalkozói réteget alapvetően érinti. Apáti István úgy látja: a jogalkalmazás eszközeivel nem feltárják a visszás, ritkább eseteket, bújtatott munkaszerződéseket, hanem kollektíven sújtanak mindenkit a kollektív adóelkerülés elvéből kiindulva. Ők tömeges munkanélküliségtől tartanak, ezért az intézkedés hatályon kívül helyezését követelik, és egyeztetést kezdeményeznek ősszel.

Apáti István, a Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselője kiemelte:

„A KATA pont azért volt egy sikertörténet eddig, Szabolcs megyében és országosan is, hiszen rendkívül egyszerű, könnyen áttekinthető volt, és megfizethető mértékű. Ennek köszönhette a kormány azt a sikert, amely az egyenlegben is jelentkezett, mindig jóval több, nagyobb mennyiségű adó folyt be a KATÁ-ból, mint amit eredetileg terveztek. Hiszen ilyen korrekt, tiszta, egyszerű, átlátható rendszernél már gyakorlatilag megszűnik az adóelkerülés."