A Helló Nyíregyháza! rendezvény a Magyar Kard Napja is lesz egyben! Részletek itt!

A Helló Nyíregyháza! rendezvény a Magyar Kard Napja is lesz egyben! Részletek itt!
Idén is lesz Magyar Kard Napja Nyíregyházán!

Április 26-án (pénteken) hatodik alkalommal kerül megrendezésre a Nyíregyházi Magyar Kard Napja.

A rendezvény céljai között szerepel a magyar katonai vívóhagyomány megőrzése, a Borsody-vívórendszer gyakorlati bemutatása, továbbá a víváshoz kapcsolódó katonai és civil emléktárgyak, írásos dokumentumok, vívófelszerelések, könyvek bemutatása. Ebben az évben az ünnepség középpontjában Jekelfalussy-Piller György kétszeres kardvívó olimpiai bajnok születésének 120. évfordulója áll.

A szervezők több helyszínen várják programokkal az érdeklődőket:

14 órakor a Kossuth téren,

14.45-kor az Országzászló téren,

15.30-kor a megyei könyvtárban.